Önceki Fotolar

Dünya âşıklarını buluşturan 10 yer (Listede Türkiye de var)

Bekar olmaktan sıkıldıysanız bu haber sizi bir hayli heyecanlandıracak! İşte dünya üzerinde âşıkların yolunu kesiştiren 10 tarihi yer. Üstelik listede Türkiye de var!  

06 Ekim 2017, Cuma 11:29
A A

Neredeyse “sıradanlaşan” bu hikayeleri dinleyip hala neden birini bulamadığınızı sorgulamaya başladıysanız belki de “o kişiyi” yanlış yerlerde arıyorsunuzdur.

Online tanışma uygulaması Happn, insanların en çok tanışıp, karşılıklı birbirlerini beğendiği 10 tarihi mekânı belirledi. Listeyi incelediğinizde düğünden düğüne koşmayı askıya alabilirsiniz. Çünkü bu tarihi mekan listesinde Türkiye’den de bir yer var ve uzun süredir oraya gitmediğinize de eminiz! 

Anlık lokasyona göre, yakınınızda sizinle eşleşebilecek kişileri bulmanıza yarayan yarayan tanışma uygulamasının verilerine göre, dünyanın önemli tarihi ve turistik mekânları pek çok insana hoşlandığı kişiyle tanışma fırsatı sunuyor.

Kullanıcılarının en çok “Crush” olduğu yani birbirilerini beğendiği, sembolik öneme sahip yerleri karşılaştıran uygulama, aralarında Türkiye, İngiltere, Arjantin, Amerika ve Avustralya’nın da olduğu ve Happn’ın kullanıldığı 10 ülkede insanların en çok hoşlandıkları kişilerle karşılaştıkları 10 yeri belirledi.

Buna göre, Arjantin’de yer alan Buenos Aires Dikilitaşı ilk sırada yer alırken, İngiltere kraliyet ailesinin resmi konutu olan Buckingham Sarayı listeye ikinci sıradan girdi. Üçüncü sırada ise, âşıklar şehri olarak bilinen Paris’in sembolik yapısı Eyfel Kulesi var. Türkiye ise Topkapı Sarayı ile listenin dokuzuncu sırasında yer aldı.

Aşıkları buluşturan dünyanın 10 harikası:

Aşıkları buluşturan dünyanın 10 harikası:

1. Buenos Aires Dikilitaşı - Arjantin

2. Buckingham Sarayı - İngiltere

3. Eyfel Kulesi - Fransa

4. Kutsal Aile Bazilikası (Sagrada Familia) – İspanya

5. Empire State Binası – Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

6. Küçük Deniz Kızı Heykeli - Danimarka

7. Kolezyum - İtalya

8. Sidney Opera Evi - Avustralya

9. Topkapı Sarayı - Türkiye

10. Kurtarıcı İsa Heykeli - Brezilya

24 şehirde 4 milyon kullanıcıya ulaşan arkadaşlık uygulaması "Happn" nedir? Nasıl kullanılır?

24 şehirde 4 milyon kullanıcıya ulaşan arkadaşlık uygulaması "Happn" nedir? Nasıl kullanılır?

Kütüphanenin uzak köşesinde otururken fark ettiğiniz; sabah işe giderken karşılaştığınız ya da  farklı bir şekilde yolunuzun kesiştiği bir yabancıyla, bir sonraki karşılaşmanızı esas alan bir mobil arkadaşlıkuygulaması Happn. Başta Tinder olmak üzere rakiplerinden bu yönü, yani gerçek hayat deneyimi odaklı olmasıyla ayrılan uygulama kısa süre önce Türkiye’ye açıldı.

Konum tabanlı olarak çalışan happn, karşılaşmalarızın gerçek zamanlı olarak kaydını tutan bir uygulama. App Store ya da Google Play‘den indirdikten sonra, sahte kullanıcıları engellemek amacıyla Facebook ile giriş yaptığınız uygulama, Facebook profilinizi temel alan bir profil oluşturuyor. happn Spotify entegrasyonu sayesinde, dilerseniz müzik seçimlerinizi de profilinizde gösteriyor, dinlediğiniz şarkıları uygulama içinde paylaşmanızı sağlıyor.  

Happn profilinizin zaman akışında ise daha önce yolunuzun kesiştiği happn kullanıcılarının kronolojik bir şekilde sıralandığını görüyorsunuz. Burada, bir hastanede, okulda, partide, yolculukta, davette… özetle aynı zamanda aynı yerde bulunduğunuz bu kullanıcılarla ilk kez nerede karşılaştığınızı ve bugüne kadar toplam kaç kez yollarınızın kesiştiğini görebiliyorsunuz.