Dünya Yaşar Kemal'i konuşuyor

Yaşar Kemal'in ölümünün ardından Twitter'da pek çok kişi duygularını tweet atarak dile getirdi. Kısa sürede hızla yayılan bu tweet'lerle birlikte Yaşar Kemal sadece Türkiye değil Dünya trendlerinde de en çok konuşulan isim oldu

01 Mart 2015, Pazar 09:30
A A
Türkiye ’nin en önemli edebiyatçılarından Yaşar Kemal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 92 yaşındaki ünlü yazar arkasında birçok roman ve gazete yazısı bıraktı. Kemal’in vefatının ardından sosyal medyada ünlüsü vatandaşı herkes üzüntüsünü dile getirdi.
 
TÜRKİYE'DE YAS İLAN EDİLSİN  
 
Kullanıcılar, "Suudi Kral Abdulaziz'in ölümü sonrası yas ilan edilen ülkede Yaşar Kemal için de yas ilan edilmesi istendi. Twitter’da dünya genelinde trend listesinde ilk sırayı alan usta yazar için sosyal medyada “Yaşar Kemal için yas ilan edilsin” hashtag'i oluşturuldu.
 
Sosyal Medya Yaşar Kemal’i konuşuyor. 92 yaşında hayatını kaybeden efsane edebiyatçı, Twitter başta olmak üzere sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. Daha sonra ise #YaşarKemalİçinYasİLanEdilsinhashtag’i oluşturuldu. Bu hashtag bir anda Twitter’ın en çok kullanılan hasgtag’lerinden biri haline geldi.
 
Yaşar Kemal Twitter'da dünyada en çok konuşulan konu oldu. İşte Yaşar Kemal’in ölümünün ardından sosyal medyada paylaşılan mesajlar:
 
ekin gücük ?@egucuk 
Herkesin kutuphanesinde mutlaka #yasarkemal kitaplari bulunmalidir..    
Basimiz sagolsun.. #YaşarKemal
 
aydan çelik ?@aydancelik 
Kahramanlarımdan biri daha gitti... #yaşarkemal
 
Hamdi Alkan ?@HamdiAlkan 
#YasarKemal i kaybettik.Çok değerli bir usta,bir efsane aramızdan ayrıldı.Mekanı cennet olsun..Romanları ile yüreğimize akmaya devam edecek.
 
sorel dagistanli ?@soreldagistanli 
Yaşar Kemal hayatını kaybetti. Bir çınar devrildi ama gölgesi altındakileri hep koruyacak
 
ahmet şık ?@sahmetsahmet  Etrafımız Abdi Ağa'lar ile çevriliyken İnce Memed olmaya ve kalmaya devam etmek vasiyet kaldı bize. #YaşarKemal
 
Sezin Öney ?@SezinOney 
Yazarın kalbi, acıları taşımaktan ağırlaşır ağırlaşır ve bir gün duruverir. #YasarKemal Nadir bilge insanlarımızdan biri gidiverdi.
 
Sabri UGAN ?@sabriugan  "O iyi insanlar o güzel atlara binip gittiler"
#YaşarKemal
 
Burak Işık ?@theburakisik 
Bazı insanlar yaşar, fark yaratır ve iz bırakırlar.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;