Dünyaca ünlü müzik okulu Berklee İstanbul'a geliyor

Çağdaş müzik alanında dünyanın en tanınmış müzik okulu olan Berklee'nin eğitmenleri 23-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul'a geliyor

Dünyaca ünlü müzik okulu Berklee İstanbul'a geliyor

lanındaki en önemli müzik okulu olarak bilinen Amerika Boston’daki Berklee College of Music, ‘Dünya Burs Turu’yla yıllardır farklı ülkelere ziyarette bulunup yetenekli öğrencileri seçerek burslu eğitim imkanı sağlıyor. 70’ten fazla ülkeden öğrencilerin eğitim gördüğü Berklee, yüzde 20 yabancı öğrenci oranıyla Amerika’daki üniversiteler arasında ilk sırada yer alıyor.

İLK KEZ TÜRKİYE'DE

Berklee’nin önde gelen eğitimcileri yetenekli genç müzisyenlere eğitim bursu vermek amacıyla ilk kez Türkiye’ye gelecek. Etkinlikler İstanbul’da 23-26 Kasım tarihleri arasında Modern Müzik Akademisi’nin (MMA) ev sahipliğinde yürütülecek ve klinik konferans, bilgilendirme semineri, jam sessionlar (doğaçlama caz dinletisi) ve müzik eğitmenlerinin forumunu kapsayacak. Klinik çalışmaları, konferanslar, bilgilendirme seansları ve jam sessionlar halka açık olacak. Ücretsiz gerçekleştirilecek bu etkinlikler Müzik Teknolojileri Dekanı Stephen Croes, ayrıca çağdaş kompozisyon ve prodüksiyon profesörü Michael Farquharson gibi Berklee’nin en önemli eğitimcileri tarafından yönetilecek. Bunun yanı sıra Berklee Türkiye temsilcisi ve perküsyonist Emir Cerman ve flütist Burak Beşir de takım çalışmalarına katılacak.

Daha detaylı bilgi ve elemelere katılmak isteyen genç müzisyenler http://www.berklee.edu/wst adresini ziyaret edebilir veya scholarships@berklee.edu adresine e-posta gönderebilir.

Etkinlik takvimi için de http://www.mma.gen.tr adresi ziyaret edilebilir.