Dünyada kral Alex

Fenerbahçeli Alex'in ismi artık dünyada da çokça konuşuluyor. Büyük yankı uyandıran Galatasaray derbisinde 2 gol atan Alex şimdi de Brezilya ve Singapur medyası tarafından göklere çıkarıldı

29 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana oynadığı hemen hemen her maçta adından çokça söz ettirmeyi başaran ve kalitesi tüm Türkiye tarafından da kabul edilen Alex de Souza artık dünyanın da dikkatini çekmeye başladı.

Son olarak Galatasaray ile oynanan dev derbide müthiş bir performans ortaya koyup 2 gol atan Brezilyalı futbolcu, ülkesinde yayın yapan Globeesporte gazetesi ve Singapur spor gazetesi Sport Dail Lance tarafından haftanın futbolcusu ilan edildi.

Sport Dail Lance, Alex’in 2004 yılından bu yana Sarı-Lacivertli formayı giydiği ve bu süre içinde 2 şampiyonluk yaşadığı anlatılırken, Brezilyalı yıldızın 253 maçta 123 gol attığı da kaydedildi. Bu arada Alex, Brezilya’da, Fenerbahçe’nin maçlarını naklen yayınlayan Bandsports’a konuştu.

İşte Fenerbahçe kaptanının sözleri: “Fenerbahçe’de çok mutluyum. Birçok vatandaşımla birlikte oynuyorum. İlk kez Brezilya bu derbi maçı izleme fırsatı buldu. Galatasaray ve Bursa’nın 5 puan önündeyiz. Sonuna kadar başarımızı sürdürmek istiyoruz. Ama daha önümüzde çok maç var. Dikkatli olmalıyız.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;