'Dünyanın en iyileri arasındayım'

Fenerbahçe file bekçisi Volkan Demirel, Aziz Yıldırım'a söz verdikleri gibi sezon sonunda şampiyonluga ulaşacaklarını söyledi

12 Mart 2010, Cuma 17:24
A A

Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan Feneronline programına katılan Volkan’ın sorulara verdiği yanıtlar, kulübün internet sitesinde de yayımlandı.

Sarı-lacivertli formayı giyen her futbolcunun sezon başındaki hedefinin şampiyonluk olduğunu, bu doğrultuda elinden geleni yapmaya çalıştıklarını anlatan Volkan, "Ne durumda olduğumuzu ve her takım arkadaşımızın hangi kapasiteye sahip olduğunu biliyoruz ve bu işi başarabileceğimizden eminiz.

Çok yetenekli bir kadromuz var. Hedefimiz, her sene olduğu gibi şampiyonluk. Son 10 haftamız var. Biz kenetlendik. Başkanımızın verdiği bir söz var. Başkanımızın verdiği söz, bizim sözümüzdür. Onun için de verdiğimiz sözü yerine getirmek için var gücümüzle çalışıp, inşallah sene sonunda şampiyon olmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"VOLKAN DEMİREL’İN 11’İ"

Sarı-lacivertli kaleci, Turkcell Süper Lig’in en iyi 11’ini, 4’er Fenerbahçe ve Beşiktaş, 2 Galatasaray, 1 de Kayserisporlu futbolcudan oluşturdu. Volkan’ın 11’i şöyle:

Rüştü, Gökhan Gönül, Lugano, Ferrari, Caner, Ernst, Emre, Holosko, Alex, Arda, Makukula.

"JENERİKLİK GOLLER YİYORUZ"

Fenerbahçe’nin son dönemde kalesinde neden çok gol gördüğü sorusuna üzerine, savunmada görev alan futbolcuların sıkça değişmesinin bunda etken olduğunu ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, şunları kaydetti:

"Evet, biraz fazla gol gördüğümüz düşünülebilir, ancak şunu unutmamak lazım, hep jeneriklik goller yiyoruz. Bizim yediğimiz goller, hep haftanın golü seçilen goller.

Yani kaleci açısından yapılabilecek fazla bir şeyin kalmadığı tarzda goller. Ayrıca, önümdeki arkadaşların çok fazla değişikliği de gol sayısının artmasına sebep olarak gösterilebilir."

"FAZLA MAÇ OYNADIĞIMI UNUTMAMAK LAZIM"

Her maçtan sonra, başını yastığa koyduğunda kendi analizini yaptığını ifade eden Volkan, şöyle devam etti: "Ama ben konsantrasyon sorunu yaşadığımı düşünmüyorum.

Sahaya çıktığım zaman benim için maç dışındaki hayat durur, sadece maçı ve topu düşünürüm. Fazla maç oynadığımı da unutmamak lazım. Bütün maçlarda oynamaya çalıştım, hatta hasta olduğumda bile... Hiç maç seçmedim."

"DÜNYANIN EN İYİ 10 KALECİSİ İÇİNDEYİM"

Volkan Demirel, dünyanın en iyi 10 kalecisi içinde olduğu iddia ederken, hedefinin en iyi 3-5 kaleci arasına girmek olduğunu ifade etti. Kariyerinde ulaşmak istediği en üst nokta sorulan Fenerbahçeli futbolcu, şunları söyledi:

"Hedefler bitmez. İnsanın çıtası yüksek. Yapacak çok şeyim var. 28 yaşımdayım, kaleciliğin çıkış noktasındayım. Verimli olmam lazım. Ortalama olarak iyi sezon geçirdim.

Fenerbahçe kalesini koruyorum. Adımdan söz ettireceğim. Bana göre zaten dünyanın en iyi 10 kalecisi içindeyim, ama hedefim en iyi 3-5 arasına girmek."

"HİDDİNK KENDİSİNİ DÜNYAYA KANITLAMIŞ"

Volkan Demirel, (A) Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik kadrosuyla ilgili düşüncelerini de şöyle dile getirdi: "Elbette Hiddink gibi bir hocayla çalışmak önemli. Kaleci antrenörü Engin Hoca ile 20-21 yaşlarında Ümit Milli Takım’da çalışmıştım.

Küçüklüğümden beri örnek aldığım biriydi. Kaleci antrenörü ve kaleci arasındaki iletişim çok önemlidir. Yani hoca gözüyle bakmayıp, bir ağabey, bir arkadaş olarak gördüğün zaman daha çok şeyler katabiliyorsunuz kendinize. Bundan önce Eser Hoca ile de çok güzel anılarımız vardı.

İnşallah Engin Hoca ile de aynı diyalogları, aynı şeyleri yaşayacağız. Hiddink ise kendisini yeterince dünyaya kanıtlamış, belki şu an paylaşılamayan bir hoca konumunda.

Onun gelmesi Türk Milli Takımı adına çok güzel, onur verici. Milli takımın hedefleri her zaman yükseklerde. Dünya Kupası’na gidemeyişimiz ise çok üzücü."

4

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;