Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Dur demezseniz...

Mastürbasyon erkeklerde adeta hastalık halinde. Orta çizgide durmayı bilmiyor aşırıya kaçıyorlar. Ergenlikte başlayan bu alışkanlıktan kurtulmak kolay değil. İradeli olun, dünyada olup bitenlerle ilgilenin. Cinselliğe odaklanırsanız ilerleyen yıllarda bunun sıkıntılarını çeker, mutsuz olursunuz

BÖYLE SORU YOK!

Her kuşa ateş ettim ama...

Yaşım 60’ı geçti. Serçe demedim, karga demedim her kuşa ateş ettim. Şimdi şarjör boşalmak üzere. Sizden çare istiyorum. CEVAP Değerli okurum, kendi gitti, adı kaldı. Pardon! Kendileri gitti, adları kaldı yadigar der gibi serçelere, kargalara adeta sitem ediyor, kendine de Fatiha okuyorsun. Ama ardında benim olduğunu unutuyorsun. Şimdiden müjdemi isterim. Önünde rahat 20 yılın var. Sistem çalışıyorsa ne gam! Taktırırsın mutluluk çubuğunu, doldurursun para kasanı. Seni taşıyacak uygun birini bulur, onunla nikahlanırsın. Nikah şahidin ben olurum. Bulmuşken törene gelenlere de fırsat bu fırsat diye bir nutuk çekerim. Bu kıyağımın karşılığında da senden bayram, yılbaşı mailleri beklerim. Çubuk fani ve de nazlı değil. Yorulmadan yola devam eder ve “Daha var mı?” der.

[[HAFTAYA]]

GÜNÜN SORULARI

Nişanlım zevk almıyor

24 yaşındayım, cinsel organım 10 santim. Nişanlımla sürekli ilişkiye giriyoruz. Ben nişanlımın zevk almadığını düşünüyorum. Bu da psikolojimi bozuyor. Cinsel organımı nasıl uzatabilirim? Bu psikolojiyi nasıl atlatabilirim? CEVAP Değerli okurum, bu kıza ben kefilim. Onunla evleneceksin. Seni benimsemiş, içine sindirmiş, evlenmeye de karar vermiş. Her genç kız gibi kaç gün ve gece bu evliliği de düşünmüştür. Sandığın gibi evliliğini penise düğümlememiş. İster inan ister inanma, 10 santimlik penisinden de şikayetçi değil. Eğer büyütülseydi ve bunun için de bir ameliyat gerekseydi, nişanlına da sorsaydın kesinlikle “Ben memnunum” derdi, ben inanıyorum. İstersen şimdi sor, aynı yanıtı alacaksın. Ancak ileride bunu kendine kompleks yapar, eşinin burnundan getirirsen iki elim yakandadır.

15-20 kere mastürbasyon yapıyorum

İster inanın ister inanmayın ama ben günde 15-20 kere mastürbasyon yapıyorum. Acaba bir zararı olur mu? Durumum 2 yıldır böyle. CEVAP İnandım kafası kof delikanlım. Bak neden yanıtıma böyle başladığımı anlatayım. Her mastürbasyona 10 dakika ayırsan, 150 dakika yani 2.5 saat eder. 20 mastürbasyon 3 saat 20 dakikayı bulur. Aralarına yarım saat koysan, 7.5-10 saati bulur. Ee be çocuğum, arada yemek, tuvalet, gazete, varsa dersin ya da işin, onlara zaman ayırsan. Yoksa sen bu mailinle oldu bittiye mi getiriyorsun? Bak ben yazarsam ciğerine oturturum. Çünkü bunu senden duyan sağlıklı gençler komplekse giriyorlar. İlmiği boğazına takmışsın ama farkında değilsin. Hemen onu çıkar boyundan, ağlatma ananı, babanı ardından.

* * *

Bir şey hissetmiyorum

20 yaşındayım. Bugüne kadar pek çok birlikteliğim oldu. Artık hissizleşmeye başladım. Hormonal bir sorun mu yoksa psikolojik mi? CEVAP Değerli okurum, tamamen psikolojik. İnsanlar azınca yollarını şaşırır, at izi kurt izine karışır. Yavrum, karıştırma. Sana da yiğitlik, erkeklik yaraşır. Bir süre perhiz, bol ders, gramajı az olmayan saygı, yola devam.

Acaba hamile mi?

Nişanlımla adet günümden 1 gün önce birlikte olduk ama içine boşalmadım. Adeti 3 gün gecikti, acaba hamile midir? CEVAP Değerli okurum, nişanlının hamile olmadığını müjdeleyeyim. İçine boşalmazsan da gebelik olabilir diye kulağını çekeyim.

Mastürbasyon gelişimimi engeller mi?

Ergenlik çağında sürekli mastürbasyon yapmak kemik, kas veya sinir gelişimini engeller mi? CEVAP Değerli okurum, genelde engellemez ama dolaylı olarak engeller. Zamanının çoğunu ona ayırırsan, nerede kas geliştireceksin, nerede koşacak ve nerede antrenman yapacaksın? Yap mastürbasyonu, uzan yatağa, en kısası 20 dakika. Oysa 20 dakika koşsaydın, seyreyle bizim delikanlıyı. Bütün kızlar peşinde, yakalayamanların da düşünde olurdun.

Sürekli boşalmak istiyorum, neden?


28 yaşındayım. Her gün 3-4 kez boşalma isteği duyuyorum. Boşalmadan uyuyamıyor, baş ağrıları çekiyorum. İdrara çıktığımda birkaç dakika geç kalsam cinsel organım sertleşiyor, boşalıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? CEVAP Değerli okurum, evliliğe doğru yol alman gerekiyor. Erken boşalman tedavi edilir. Ancak mastürbasyon konusunda akşamları soğuk duş al. Biraz irade, belki sakinleştirici ilaçlar. Bir parça fiziksel yorgunluk da işe yarar. Tabii beyninin frenine bas. İşte sana oldu bir aşure. Bu saydıklarımın dozunu ayarla. 6 ay içinde de normal ritimlerle mastürbasyonu haftada 2-3’e indir. Dışardan yapılacak bir şey yok.

Neden hareketleniyor?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımın elini tuttuğumda bana bir şeyler oluyor. Hiçbir kötü düşüncem yok. Cinsel organımda hareketlenme oluyor, sonra sıvı geliyor. Bu da pantolonuma yansıyor. Onu kapatana kadar şekilden şekile giriyorum. Ne olur bana yardımcı olun. CEVAP Değerli okurum, ne zamandan beri doktorlar güzelliklere ve normal olan şeylere yardım ediyor? Bir de onları üstlenirsek yandık. Her şey doğal. Bırak kız, başını omzuna koysun. Oğlum, sen buluşmaya giderken iç çamaşırının içine el kadar ek bir mendil koyuver. Hadi bakalım, oldu da bitti maşallah. Yola devam.

Kız cinsel birleşmeye yanaşmıyor, neden?


3 yıldır beraber olduğum kız arkadaşımla sorunum var. Her seferinde sevişiyorum ama birleşmeye yanaşmıyor. Defalarca ısrar ettim, ikna edemedim. Bu konuda ne yapabilirim? CEVAP Değerli okurum kız korkuyor. O işi yaparsa başına gelecek sorunları düşünüyor. Sana güveniyor olabilir ama geleceğinize iş durumuna ve ailerinizin yapısına göre ikilemde kalmış. Bence üzerine gitme. Eğer evlenirseniz sorunu çözeriz.

Yaşıtlarımınki büyük ama benimki küçük

16 yaşındayım. Yaşıtlarımın penisi daha büyük, benimki ise sadece 7 santim. Acaba ne yapmam gerekiyor? CEVAP Sevgili okurum, eğer ereksiyon halinde 7 santim ise hemen bir üroloji uzmanına başvurmalısın. Eğer sönük hali 7 santim ise o sertleşince normalinde üstüne çıkabilir. Karar senin.

Gebe kalır mı?

Ben ve sevgilim 18 yaşındayız. Geçen gün sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Onun üstünde iç çamaşırı vardı. Ben üzerine boşaldım ama spermin büyük bir kısmı atletime yapışmıştı. Sizce gebe kalır mı? CEVAP Değerli okurum, gebe kalmadı. Ama bu gebe kalmayacak anlamına gelmez.

Kilo versem uzar mı?


19 yaşındayım. 95 kiloyum, penisim 17 santim. Bana ufak geliyor. Sizce 65-70 kiloya düşsem uzar mı? Kız “Bu ne ya” diyecek gibime geliyor. CEVAP Değerli okurum, kesin diyecek. ‘Ben bu oyunda yokum’ da diyebilir. Anatomi kitabı 15 santim diye yazıyor. Gözün aydın, 15’e inmesi için 20 kilo daha alabilirsin. Daha ne istiyorsun? Ama ben alt tarafa değil, geneline bakarak 70 kiloya in diyorum.

Acaba kan nereden geldi?

20 yaşında kızım. İç çamaşırlarımız varken sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İlişkiden sonra kan geldi. Acaba kızlık zarım yırtılmış mıdır? Adetim biteli 3 gün olmuştu. Etkisi var mıdır? CEVAP Sevgili okurum, sanırım zedelenme ya da tahriş söz konusu. Şimdilik ucuz kurtuldun. Her zaman bu şans sana böyle gülmez. Penis dediğin organın da aklı, beyni yok, insaf ve acıma bilmez, benden söylemesi.

GÜNÜN SÖZÜ

Akla dayalı olmayan güce bağımlılık
tutsaklığa yol açar. H.D.