Durakta minibüs beklerlen kene ısırdı, karantina altına alındı!

Adana’da durakta minibüs beklerken kenenin ısırması sonucu rahatsızlanan Zuhal Tekin (42), Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karantina altına alındı. Zuhal Tekin'in yanına servisteki sağlık görevlilerinden başka kimse alınmıyor

07 Eylül 2017, Perşembe 10:17
A A
Sağlık görevlisi eşi Cumali Tekin’i Kurban Bayramı’nın 3. günü iş yerinde ziyaret eden Zuhal Tekin (42), daha sonra eve gitmek için dolmuş durağına gitti. Zuhal Tekin, minibüs beklerken duvara yaslandı. Dolmuşa binen talihsiz kadın, bir süre sonra sırtında yanma hissetti. Evine geldikten sonra sırtındaki yanma hissi arttı.

KABUK ZANNEDİP KOPARDI

Yanan yere elini uzatan Zuhal Tekin, sırtında bir cisim olduğunu fark etti ve bunu yaradan dolayı oluşan kabuk zannedip çıkardı. Ancak kabuk sandığı şeyin hareket ettiğini görünce bunu bir sağlık kuruluşunda görevli komşusuna gösterdi. Komşusu bunun kene olduğunu belirterek hemen hastaneye gitmesi gerektiğini söyledi. Zuhal Tekin ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada tedavi altına alınan kadının sırtında kalan kenenin diğer parçası da çıkarıldı.

EVE GİDİNCE FENALAŞTI

Zuhal Tekin’e Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’ne yakalanmaması için 5 iğne yapıldı. Daha sonra Zuhal Tekin, hastanede kalmak istemediğini söyledi. Doktorlar ise hastanın kendi isteğiyle hastaneden ayrılmasını kabul edip mide bulantısı, kaşıntı olması durumunda hemen hastaneye gelmesi gerektiğini belirtti. Zuhal Tekin evine gitti ancak akşam mide bulantısı ve kaşıntı başlayınca tekrar hastaneye kaldırıldı.

KENE İNCELEMEDE, TAHLİL SONUCU BEKLENİYOR

Zuhal Tekin, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi'ne karşı karantinaya alındı.  Zuhal Tekin’den kan alınarak Ankara’ya gönderildiği ve tahlil sonucu gelinceye kadar hastanede karantina altında tutulacağı öğrenildi. Kene de Kırım Kongo Kanamalı Ateşi riskine karşı incelemeye gönderildi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;