'Dursun Çiçek'le görüşmedim'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hakkında çıkan 'Albay Dursun Çiçek'le görüştüler' iddiasını yalanladı

'Dursun Çiçek'le görüşmedim'

CHP Genel Merkezinde düzenlenen Parti Meclisi toplantısı öncesi konuşan Baykal, hakkında ki Albay Dursun Çiçek ile görüştüğü iddilarını yalanladı.

Albay Çiçek'le görüştüğü iddiasını yanıtlayan Baykal, “Hayır, böyle bir görüşme yapmadım. Ne bir Televizyon kanalında, ne bir gazete binasında, Dursun Çiçek ile bir araya gelip herhangi bir görüşme yapmadım.

Bu doğru değildir. Öyle anlaşılıyor ki, karalamayı, suçlamayı, gerçek dışı iddialar ortaya atmayı bir siyasi yöntem olarak kullanmak isteyenler, düşündüğümüzden daha yaygındır. Bu yöntemi ulu orta kullanmaktadırlar. Bu iddianın benimle ilgili yönü kesinlikle gerçek değildir” dedi.

“ADANA’DA BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMİ YENİLENMELİ”

Bir süre önce İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın yerine vekaleten birinin atanacak olmasını eleştiren Baykal, Adana’da belediye başkanlık seçiminin yenilenmesi gerektiğini savundu. Baykal şöyle konuştu:

“Adana Türkiye’nin en büyük illerinden birisi. Böyle bir ilde belediye başkanlığı boşalmıştır. Önümüzde belediye başkanlığı için genel seçimlerin yapılacağı seçimlere kadar 4 yıl vardır.

Bir vekalet yoluyla bunun doldurulması halinde Adana’da 4 yıl boyunca vekaletle belediye başkanlığının yönetilmesi gerekecektir. Adana’da bir belediye başkanlığı seçimini gerçekleştirmektir. Bu en doğru çözümdür.”

ANKARA’DAKİ 1 GÜNLÜK TEKEL EYLEMİ

TEKEL işçilerinin Ankara’da Türk-İş önünde yapacakları 1 günlük eyleme karşı hükümetin aldığı tutumu eleştiren Baykal, ”Bu iki ay yapılmış olan bir eylemin belli bir aradan sonra 1 gün tekrar edileceğine dair bir anlayış.

Buna karşı, birtakım zorlayıcı önlemlerin alınması, TEKEL işçisi avına çıkılması, kimlik sorgulanarak birilerinin alınması, sorgulanması, ne kadar yakışıksız, bunu kınıyorum.

Bu büyük bir demokratik hazımsızlıktır. Elbette işçi gelecek, konfederasyonun önünde 1 günlük varlığını hissettirme eylemini yapacak. Buna neden izin vermiyorsun? Bu ne zorbalık, bu ne biçim anlayış?”

ANKARA/DHA