Ebru Şallı: Başardığım en zor şey hayatta kalmak

Dilara Doğan ile Nokta Nokta'nın konuğu  Ebru Şallı...

24 Aralık 2017, Pazar 05:00
A A
DİLARA DOĞAN / POSTA

DİLARA DOĞAN / POSTA

Uyanır uyanmaz ilk önce tabii ki maydanozlu limonlu su içiyorum. Bana göre sağlık, doğru nefes alıyor olmak, düzenli beslenmek demek.

Buzdolabımın olmazsa olmazı avokado. En sık giyindiğim kıyafet pilates taytım.

Spor sonrası güzellik sırrım, Ebru Şallı ödem indiren cildi pürüzsüzleştirici narlı losyon. Bütün vücuduma uyguluyorum. Kimsenin bilmediği, zayıflattığını düşündüğüm sırrım yok. Çünkü internet sayesinde artık herkes her şeyi biliyor, sırlarımız kayboldu.

Yaptığım en çılgın diyet ara sıra uyguladığım detoks. Ödem attıran meşhur detoks içeceğimin tarifi yarım demet maydanoz, 2 dilim limon ve 2 parça taze zencefili bol su ile kaynatın. Gün boyu 3 bardak için. İlk bardak aç karnına olmalı.

İdeal kilonuza ulaşmak istiyorsanız şu üç şeyi mutlaka yapmalısınız: Pilates, yürüyüş, dengeli beslenme. Hayatım bir sanat eseri olsa, bütün yaptıklarımı ve çocuklarımı müzede sergilerdim.

En son satın aldığım şey Fazıl Say’ın kitabı. Heyecanla okuyorum. Bir ayakkabı için sınırsız para harcayabilirim. Beğenirsem alırım. Parasına bakarak bir şey almıyorum. En büyük tembelliğim evde kahvaltı sonrası maillerime bakmak, rahatça oturabilmek.

En uç çılgınlığım evde çocuklarla verdiğimiz sufle partileri. Akşamdan kalma halimi kurtaran üç şey pilates, limonlu ve maydanozlu su, Alka-Seltzer. Olmazsa olmaz makyaj malzemem renk veren dudak nemlendiricisi.

Geçen yıl en mutlu olduğum an: Her anım. 2018’den beklentim herkes birbirini sevsin ve barış olsun.

Annem bana hep der ki: Artık çanta, ayakkabı alma. En büyük pişmanlığım; bugüne kadar olmadı.

Bugüne kadar öğrendiğim en önemli şey insanlara fazla güvenmemek. Benim için lüks hiçbir şey yapmamak, durmak.

Bir kadını seksi kılan temiz olması, mis gibi kokması. Bir günlüğüne ölümsüz olsam her şeyi yapardım.

Bir günlüğüne ölümsüz olsam her şeyi yapardım. Başardığım en zor şey hayatta kalmak bence. Hayat zor. Beni daha güçlü bir insan yapan son deneyimim anne olmak. Kendi paramla aldığım ilk şey anneme hediye. Bir erkekte önce temizliğe bakarım.

İlk görüşte aşk diye bir şey bence yok. Aşkı üç kelimeyle anlat deseler: Tutku, heyecan, mutluluk. Kendimi kötü hissettiğimde arayacağım ilk insan ablam. Ve onun bana dediği en önemli şey: Bu hayatta senden daha önemli bir şey yok.

İyi bir kız arkadaş anlayışlı, rahat ve her konuda yanında olmalıdır. Bu aralar beni hiçbir şey sinirlendirmiyor.  Her şey çok güzel! Kimsenin göremediği özelliğim çok yemek yiyor olmam.