Ecel havada yakaladı

Kuveyt Havayollarının (Kuveyt Airwavys) Roma'dan Kuveyt'e giden uçağındaki Pakistan uyruklu Hussain Akbar(49) adlı yolcu Türk Hava Sahasında rahatsızlanması sonucu hayatını kaybetti

01 Kasım 2013, Cuma 19:03
A A

Uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı ve cenaze İstanbul’da kalırken eşyalarını da polis teslim aldı. Edinilen bilgiye göre Kuvey Havayolları’nın Airbus A340-300 tipi uçağının yolcularından birisi rahatsızlanınca ‘ Medical Emergency’ olarak tabir edilen tıbbı zorunluk nedeniyle acil iniş istedi.

Bunun üzerine Kuveyt uçağı zorunlu olarak saat 16.30 sıralarında Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Ancak Pakistan uyruklu olan Hussain Akbar(49) adlı rahatsızlanan yolcu hayatını kaybetmişti. Bunun üzerine uçak altına gelen Atatürk Havalimanı polisi gerekli incelemeyi yaptı ve olayı Cumhuriyet Savcılığına bildidi.

Cumhuriyet Savcılığı cenazenin Adli Tıbba getirilmesini ve otopsi yapılacağını bildirmesi üzerine Kuveyt Havayolları uçağındaki cenaze hava ambulansına alınarak Adli Tıbba götürüldü. Kuveyt Hava yolları uçağı da yaklaşık iki saatlik bir gecikmeyle 18.30’da tekrar Kuveyt’e hareket etti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;