Eczacının sonu ilaçlardan oldu

Manisa'da ekonomik sıkıntılardan bunalan bir eczacı çok sayıda uyku ilacı alarak hayatına son verdi

08 Ekim 2009, Perşembe 19:12
A A

Lalelik Mahallesi Sağlık Ocağı karşısındaki eczanesini, 5 ay önce ekonomik sıkıntı nedeniyle devretmek zorunda kaldığı ileri sürülen Filiz Kökyazıcı'dan bir süredir haber alamayan kardeşi Füsun Kökyazıcı, meraklanarak bugün saat 14.00 sıralarında evine gitti.

Uzun süre zili çalmasına rağmen kapıyı açan olmayınca, kendisindeki yedek anahtarla kapıyı açarak eve giren Füsun Kökyazıcı, salonda ablasının cansız bedenini buldu. Polis ve savcının olay yerinde yaptığı incelemede, yanında bulunan kutulardan çok sayıda uyku ve kalp ilacı içerek canına kıydığı belirlenen Kökyazıcı'nın cesedi, kesin ölüm nedeninin tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

DAHA ÖNCE DE DENEMİŞ
1984- 89 yıllarında CHP, 1989- 2004 yılları arasında da Anavatan Partisi'nden Manisa Belediye Meclisi üyeliği yapan Kökyazıcı'nın, 20 Eylül 2007 tarihinde, yine ilaç içerek intihar teşebbüsünde bulunduğu, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan erken müdahale ile yaşama döndürüldüğü ve bir süre psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;