Eczaneden aldığı bira öldürdü

Türk mühendis, içkinin satışının yasak olduğu Endonezya'da, el altından içki satılan bir eczaneden aldığı biradan zehirlendi

29 Mart 2011, Salı 14:59
A A

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, çalıştığı şirketin maden arama faaliyetleri için Endonezya’ya gönderdiği Jeoloji Mühendisi 27 yaşındaki Mert Tamtam, katıldığı doğum gününde içtiği biradan zehirlenerek yaşamını yitirdi. Alzheimer Derneği gönüllüsü Tamtam’ın, Endenozya’da içki satışı yasak olması nedeniyle, iddiaya göre bir eczanede gizlice satılan ve tanıdığı marka olduğu için güvenerek aldığı biradan öldüğü öne sürüldü.

Alzheimer Derneği İzmir Şubesi Başkanı Uzman Doktor Aysel Gürsoy’un yeğeni Mert Tamtam, geçen yıl okuldan mezun olduktan sonra Aralık ayında, maden arama faaliyetlerinde bulunmak üzere şirketi tarafından görevlendirilince Endenozya’ya gitti. Başarılı performansıyla göz dolduran Tamtam, on gün önce bir arkadaşının evdeki doğum günü partisine katıldı.

KAÇAK VİSKİYİ İÇMEYİP BİRA ALMIŞ

Ülkede alkollü içki satışı yasak olduğu için, arkadaşları tarafından burada kendisine ikram edilen kaçak viskiyi içmeyi, çeşitli ölümler duyması nedeniyle reddeden Tamtam, evden dışarı çıkıp iddiaya göre bir eczanede gizlice satılan tanıdık marka biradan bir şişe satın aldı. Eve dönüp birayı içtikten sonra görme bozukluğu yaşayan Tamtam, hemen bir sağlık kuruluşuna başvurdu.

İlk tedavisinin ardından evine geri dönüp dinlenmeye çekilen Tamtam, mesai arkadaşları tarafından odasında kusmuş ve baygın halde bulundu. Çalıştığı şirketin devreye girmesiyle Jakarta’daki bir hastaneye götürülen Tamtam, müdahaleye rağmen komaya girdi, iki gün önce de yaşamını yitirdi.

ALZHEİMER GÖNÜLLÜSÜYDÜ

Dört yıldır Alzhemier Derneği İzmir Şubesi’nin gönüllü gençlik kolu üyesi de olan, bu alandaki aktif çalışmalarıyla dikkat çeken Tamtam’ın ölüm haberi, İzmir’de yaşayan ailesini üzüntüye boğdu. Tamtam’ın emekli devlet memuru annesi Nevin Çağırgan ve kız kardeşi Ezgi Tamtam gözyaşlarına boğulurken, güçlükle teselli edildi. Yakınları, genç mühendisin bu şekilde ölümüne tepki gösterirken, olayın peşini bırakmayacaklarını dile getirdi.

GELECEK KIŞ EVLENECEKMİŞ

Meslektaşı olan nişanlısı Duygu Yetkin’le önümüzdeki kış aylarında evlenmeyi ve Endenozya’da birlikte çalışmayı planladığı belirtilen Mert Tamtam’ın, ilk maaşını da üniversite sınavlarına giren kızkardeşi Ezgi Tamtam’a, dershane ücretini ödemesi için gönderdiği kaydedildi. Cenazesi Türkiye’ye getirilen Tamtam’ın, Güzelyalı Hakim Efendi Camisi’nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verileceği bildirildi.

Turaç TOP/İZMİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;