Efes Pilsen 'İlk Adım' yere basmadı

Kırklareli'nin İğneada beldesinde yaptırılan Açık Hava Basketbol Tesisi Bulgaristan Yanbol Küçük Erkekler Basketbol takımı ile Efes Pilsen İlk Adım takımları dostlukmaçıyla açıldı

02 Eylül 2009, Çarşamba 10:05
A A

Açık Hava Basketbol Tesisi'nin açılışında, İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık yaptığı konuşmada, Efes Pilsen ile belediye arasında imzalanan protokolle bin metre karelik açık hava basketbol tesisini hizmete açmaktan gurur duyduklarını belirtti. Tesisle birlikte önemli bir eksikliğin giderildiğini belirten Işık, "Tesisimizi sadece spor amaçlı değil aynı zamanda da beldemizin ihtiyacı olan yazlık düğün salonu olarak kullandırmak suretiyle tüm vatandaşlarımızı hizmetine sunacağız" dedi.

Efes Pilsen Halkla İlişkiler Müdürü Durul Candemir de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Efes ile 2004 yılında ilk adım basketbol okulları projesini başlattıklarını söyledi. Candemir, Türkiye’de basketbol sporunu küçük yaştan başlayarak sevdirmek ve imkanı olmayan çocuklara basketbol oynama olanağını sağlamaya amaçladıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı. Ardından Bulgaristan Yanbol Küçük Erkekler Basketbol takımı ile Efes Pilsen İlk Adım takımları dostluk maçı yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;