Efsane Alfa Romeo ağustosta Türkiye'de

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun büyük başarılara imza atmış Giulietta modeli baştan sona yenilenmiş haliyle ağustos ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak

Efsane Alfa Romeo ağustosta Türkiye'de

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun kompakt sınıfta yer alan ‘147’ modelinin yerini alacak Alfa Romeo Giulietta, ağustosta başlayacak yeni model yılında, 25 bin euro’dan başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulacak.

Bu yıl 100’üncü yaşını kutlayan Alfa Romeo’nun, bir asırlık tarihi için düzenleyeceği etkinlikleri taçlandıracak Giulietta, hem göz alıcı İtalyan tasarımı hem de yürüyen aksam ve yenilikçi motor teknolojileriyle dikkat çekiyor.

HEDEF 40 BİN SATIŞ

Giulietta’nın kaslı kaputu altında, 1.4 litrelik 120 ve 170 beygirlik benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 1.6 litre 105 beygir ve 2.0 litrelik 170 beygirlik turbo dizel motorlar yer alacak.

En güçlü motor seçeneğini ise 1.8 litre 235 beygirlik benzinli motor versiyonu oluşturacak. Alfa Romeo İcra Başkanı Harald Wester, 2010’da 40 bin, 2011’de 100 bin Giulietta satmayı hedeflediklerini vurgularken, 2010 toplam satış hedefinin 120 bin olduğunu açıkladı.

HEM ZARİF HEM SPORTİF

Tasarımında, İtalyan stili sportiflik ile zarafeti birleştiren Giulietta, bir yandan Alfa Romeo’nun başarılı geçmişini anımsatırken diğer yandan teknoloji ve duygu konusundaki geleneksel değerleri koruyarak geleceğe taşıyor.

Alfa Romeo Giulietta’nın tasarımının en çarpıcı yönünü ise farklı geometrik yapıların buluştuğu arka bölüm oluşturuyor. LED teknolojili arka ışıklandırma, Alfa Romeo Brera’yı andıran arka cam ve bagaj kapağı ile geniş tamponlar göz alıyor.

SÜRÜCÜYE ADAPTE OLUYOR

Alfa Romeo Giulietta, 350 litrelik bagaj hacmiyle, yerini alacağı Alfa Romeo 147 modeline göre 70 litre daha fazla yükleme hacmi sunuyor. Alfa Romeo Giulietta, yol tutuş ve çeviklik bakımından en titiz müşterilerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanmış yeni bir yapıya sahip.

Otomobilin davranışını, farklı sürüş tarzları ve yol koşullarına göre şekillendiren bir sistem olan Alfa DNA, her sürücünün ihtiyaçlarını anlayıp sürüş zevkini ve konforunu artırıyor.

HAKAN ÇELİK