Efsane Türkiye'ye geliyor

NBA sayı kralı Kareem Abdul-Jabbar, NBA'de All-Star seçilen ilk Türk basketbolcu Mehmet Okur 6 Mayıs Cuma günü İstanbul'a geliyor

28 Nisan 2011, Perşembe 11:39
A A

6 Mayıs Cuma günü Türkiye’ye gelecek olan basketbolcular, İstanbul’daki sürpriz programları sırasında spor camiasının tanınmış simalarının davetli olduğu “Meganeomani inspired by NBA Partisi”ne katılacak.

NBA ile gerçekleştirdiği işbirliğini bu organizasyonun içinde yer alan iki yıldızla kutlayacak Renault Meganeomani’nin partisine, spor camiasının tanınmış simalarının da katılması bekleniyor.

New York'ta 1947 yılında doğan Kareem Abdul-Jabbar, en fazla All-Star seçilen ve en fazla All-Star maçı oynayan oyuncu unvanlarıyla tüm zamanların en iyi basketbolcularından kabul ediliyor.

Kariyeri boyunca yaptığı 38 bin 387 sayı ile bu kategoride NBA rekortmeni olan Abdul-Jabbar, kırdığı rekorlarla "Tüm zamanların NBA efsanesi" olarak gösteriliyor.

Partide yer alacak Türk oyuncu Mehmet Okur ise kariyerine OYAK Renault’da başladı. Kariyerinin son 9 yılını NBA’de geçiren Mehmet Okur, 2007 yılında NBA’de All-Star seçilen ilk Türk basketbolcu oldu.

İlk olarak Detroit Pistons’ta, 2004-2005 sezonundan beri de Utah Jazz’da 13 numaralı formayı giyen Okur, NBA’de yer alan Türk basketbolcular arasında en yüksek maç başına sayı (13.7), ribaunt (7.1) ve 1.7 asistlik kariyer ortalamalarına sahip bulunuyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;