Ege Üniversitesi Rektörü açığa alındı! Yerine Beril Dedeoğlu geldi

Yükseköğretim Kurulunca, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un, hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından açığa alındığı, üniversite rektörlüğüne vekaleten YÖK Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu'nun atandığı bildirildi.

28 Şubat 2017, Salı 15:21
A A
YÖK'ten yapılan açıklamada, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un, hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından açığa alındığı belirtildi. Açıklamada, "Ege Üniversitesi Rektörlüğüne vekaleten YÖK Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu atanmıştır" denildi.

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1986 yılında mezun olan ve aynı üniversiteden doktora derecesini alan Dedeoğlu, 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör unvanını aldı.1998-2002 yıllarında, Galatasaray Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğünü yürüten Dedeoğlu, 2011'de YÖK üyesi oldu. 

2015'te geçici seçim hükümetinde Avrupa Birliği Bakanlığı görevini yürüten Dedeoğlu, 11 Aralık 2015 tarihinde YÖK üyeliğine atandı.

ERDOĞAN ATAMIŞTI

Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmıştı.

MUSTAFA CÜNEYT HOŞCOŞKUN KİMDİR?

1979 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimini tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Cerrahi ihtisasını başarıyla tamamlayan Hoşcoşkun, 1985-1992 yıllarında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında üst uzmanlık eğitimini de tamamlamıştır.
 
Prof.Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, 1991 yılında Genel Cerrahi Anabilim Dalında Doçent ünvanını almıştır. Hoşcoşkun , 2003 yılında profesörlüğe yükseltilmiştir.
 
Dr. Hoşcoşkun, 1987 yılında İzmir’de ve Ege Üniversitesinde ilk organ naklini gerçekleştirmiştir. T.C. Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Sisteminin oluşturulmasında ve Organ Nakli Ulusal Koordinasyon Kurulunda seçilmiş kurucu başkan olarak görev yapmıştır.
 
Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği kurucu üyesi olan Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun aynı zamanda Türk Tabibler Birliği, Ulusal Cerrahi Derneği, Türk Nefroloji Derneği ve Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği üyesidir. Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleri, kongre bildirileri ve konuşmaları gibi çok sayıda akademik aktiviteleri bulunmaktadır.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;