Ekmeleddin İhsanoğlu 'Bozkurt' işaretini yapamadı

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) milletvekili adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı'nı ziyareti sırasında partisinin 'Bozkurt' işaretini yapamadı

16 Nisan 2015, Perşembe 17:19
A A

MHP’nin İstanbul 2. Bölge 1. sıradan aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş’la görüşen Ekmeleddin İhsanoğlu, ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. İhsanoğlu, açıklama öncesi ‘Bozkurt’ işareti yapmak istedi. İhsanoğlu, tüm denemelerine rağmen ‘Bozkurt’ işareti yapamayınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.

İhsanoğlu'nun ‘Bozkurt’ işareti yapmaya çalışırken yaptığı işaret ise, İngilizcesi Devil Horns olan 'şeytan boynuzları'. Heavy Metal müzik dinleyenlerin yaptıkları bu işareti, metal ortamına kazandıran isim ise efsanevi müzisyen Ronnie James Dio'dur. 

 Gazetecilere açıklamalarda bulunan İhsanoğlu, “Sosyal kesimlerden gelen taleplerin karşısında bundan kaçmayı kendi millet ve Vatan anlayışıma aykırı buldum. Bundan dolayı MHP’nin saflarına bir aday olarak katılmaktan dolayı şeref duyuyorum. Muhalefet partisinin müşterek adayı olarak Cumhurbaşkanlığı makamına aday gösterildim. Burada MHP’nin öncü rolünün olduğunu da memnuniyetle ifade etmek isterim” dedi.

İHA/POSTA.COM.TR

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;