EKPSS tercihleri başladı (EKPSS 2017 tercih kılavuzu)

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için tercihler 12-21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak

13 Temmuz 2017, Perşembe 16:37
A A
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercihler başladı.

ÖSYM'nin sitesinde de şöyle bir açıklama yapıldı:

"Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.

EKPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

Adaylar tercihlerini 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden https://ais.osym.gov.tr tercih gönderme işlemleri 21 Temmuz 2017 tarihinde, saat 23:59’da sona erecektir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;