Önceki Fotolar

Ele sinen kötü koku nasıl çıkar?

Mutfakta fazlasıyla vakit geçirdikten sonra siz de ele sinen kötü kokulardan rahatsız oluyorsanız bu ipuçları sizi “tüm kokulardan” arındıracak…

02 Ekim 2017, Pazartesi 16:09
A A

Bunun çözümü için elimizin altında rahatlıkla bulabileceğimiz ürünlerden haberimiz var mı peki? Biz her ihtimale karşı sizler için derledik...

 Limon suyu

Limon suyu

Limon suyu, keskin gıdalardan gelen kokuları etkisiz hale getirmek için kullanılabilecek en etkili silahlardan biridir. Özellikle deniz ürünlerinin bıraktığı kokular için oldukça etkilidir. Deniz ürünleri ve balık kokularını ortadan kaldırmak için limon tercih etmeniz önerilir. Çünkü sitrik asit, balık kokusunu ortadan kaldırmak için etkili bir maddedir.

Çelik

Çelik

Kötü kokuları çıkarmaları için çelik çelik sabunlar üretildiği gibi bu yöntemi elinizin altındaki ürünlerle de halledebilirsiniz. Paslanmaz çelik bir tencere, o da yoksa çelik bir musluk başlığı bile işinizi görmeye yetecektir. Üzerine ellerinizi sürtüp yıkamanız yeterli.

Kahve çekirdekleri

Kahve çekirdekleri

Kahve eriyene kadar kahve çekirdeği ile ellerinizi ovun, ardından sabun ve su ile yıkayın.

Karbonat

Karbonat

Karbonat temizlik için birçok alanda kullanılır. Aynı zamanda mükemmel bir koku gidericikdir. Bir çay kaşığı karbonat ile ellerinizi ovup yıkamanız elinizde kötü bir koku bırakmayacaktır.

Diş macunu

Diş macunu

Çizik CD'leri onarma, araba farlarını temizleme gibi marifetleri olan diş macununu ellerinizde kalan kötü kokuları gidermek için de kullanabilirsiniz. Elinize bir miktar diş macunu alıp ellerinizi ovun, ardından su ile durulayın. Diş macunu kokusunu sevmiyorsanız, üstünde sabun ile geçerek bir kere daha yıkayabilirsiniz.

Soğuk su

Soğuk su

Ekstra bir ürün kullanmadan ellerinizde ki kötü kokuları gidermek için soğuk su faydalı olacaktır. Soğuk su, ellerinizde ki gözenekleri açarak kötü kokuların gitmesine yardımcı olur.

 Klorofil

Klorofil

Maydanoz gibi içinde klorofil barındıran bitkiler ve tüm taze otlar kötü kokuları giderir. Ellerinizi ovup yıkamanız yeterlidir.

Tuz

Tuz

Ellerinizde herhangi bir kesik olmadığı sürece uygulayabileceğiniz bu yöntem de oldukça etkilidir. Kesin sonuç elde etmek için, iki kere tuz ile ovun, sonra sabun ve suyla yıkayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı

Bir iki damla zeytinyağı ellerinizde kalan kötü kokuları yok eder. Ellerinizi zeytinyağı ile ovup ardından yıkamanız yeterlidir.