Elektrik sorununa 'mobil' çözüm

Antalya'nın Alanya ilçesinde sıkça yaşanan ve özellikle esnafın tepkisine yol açan elektrik kesintisi sorununa CLK-Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., 'mobil trafo' ile çözüm bulmaya çalışıyor

28 Ağustos 2014, Perşembe 11:35
A A

Alanya’da özellikle geçtiğimiz haftalarda meydana gelen ve başta çarşı esnafı olmak üzere bölge halkının tepkisine neden olan elektrik kesintilerine, CLK-Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi mobil çözüm buldu

CLK-Akdeniz Genel Müdürü Murat Yiğit’in talimatıyla bir haftadır üzerinde çalışılan ve dün Alanya’ya getirilen mobil trafo, Kuyularönü Camii’nin bahçesine kuruldu. Bölgedeki mevcut sabit trafonun yükünü azaltmak amacıyla kurulan trafo hakkında açıklamada bulunan CLK-Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Sait Akboğa, "Geçici de olsa esnafımızın sorununa çözüm olarak bu yolu seçtik" dedi.

’GELECEK SEZON İÇİN YATIRIMLARIMIZ VAR’

Kesintilerden dolayı mağdur olan esnafın sıkıntısını gidermek amacıyla geçici bir çözüm ürettiklerini belirten Akboğa "Mobil trafoyu uzun uğraşlar sonucunda Antalya’dan getirdik. Esnafımızın günlerdir elektrik kesintisinden dolayı sıkıntı yaşadığını tespit ettik ve gördük. Bununla ilgili bazı çalışmalarda bulunduk. Mevcut trafoyu rahatlatmak amacıyla mobil trafonun uygun olacağına karar verdik" diye konuştu.

'İHTİYACA GÖRE BİRKAÇ TANE DAHA GETİRTEBİLİRİZ’

Turizm sezonu devam ettiği için yeraltı çalışmalarını sezon sonuna ertelediklerini söyleyen Akboğa, şunları kaydetti:

"Mobil trafonun sahip olduğu 630 kw/h’lık güç buradaki esnafımıza yeterli olacaktır. Şu anda turizm sezonunda bir kesinti olmasın diye yeraltı çalışmasında bulunamıyoruz. Bu nedenle geçici çözümlerle bu turizm sezonunu kapatmak istiyoruz. Gelecek sezon için yatırım çalışmamız var, yer tespit çalışmalarımız var. Kalıcı çözümleri yeni sezon öncesi bularak sorunları çözeceğiz. İhtiyacımız olması halinde yenilerini de getirtebiliriz. Ancak bunun için alan gerekiyor. Esnafımızla oturup görüşeceğiz bu konu hakkında."

Görkem ÇANCI/ALANYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;