Elinde bıçakla Özgecan cinayetini protesto etti

Başkent'te Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesini protesto etmek isteyen bir kadın, elindeki bıçakla kendisine zarar vermeye çalıştı. Sinir krizi geçiren kadın, polis ekiplerince ikna edilmeye çalışıldı

16 Şubat 2015, Pazartesi 13:13
A A

Olay, saat 00.30 sıralarında Ulus Zafer Anıtı’nda meydana geldi. Sibel G. isimli kadın, Mersin’de yaşanan Özgecan Aslan cinayetini protesto etmek için Ulus Meydanı’nda bulunan asker heykeline çıktı. Sinir krizi geçiren kadın, elindeki bıçakla kendisine zarar vermeye çalıştı. Durumu fark eden çevredeki vatandaşlar, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Olay yerine gelen polis ekipleri, kendine zarar vermeye çalışan Gökçe’yi ikna etmeye çalıştı. Gökçe’nin dalgın bir anını yakalayan polis ekipleri, elindeki bıçağı almayı başardı. Daha sonra polis ekipleri sinir krizi geçiren kadını olay yerine gelen ambulansa bindirmek istedi. Ancak bir türlü ikna olmayan kadın, önce kendisine daha sonra da polis ve sağlık ekiplerine vurmaya çalıştı. Özgecan Aslan cinayetinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren kadın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a "idam cezasını geri getir" çağrısında bulundu. Gökçe, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da, "Bunun siyasi ahlaksızlıkla ne ilgisi var" diyerek tepki gösterdi.

Gökçe’nin polis ekiplerine; "Ananın babanın bir kuzusu öldü, bir çocuk öldü, genç bir bayan öldü. O çocuğa tecavüz edildi. Benim de 22 yaşında kızım var" şeklindeki feryadı tüyleri diken diken etti.

İHA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;