Eliz Sakuçoğlu: Mutluluğumun sırrı beklentisiz olmam

Dilara Doğan ile Nokta Nokta'nın konuğu Eliz Sakuçoğlu...

17 Aralık 2017, Pazar 05:00
A A
DİLARA DOĞAN / POSTA

DİLARA DOĞAN / POSTA

Uyanır uyanmaz ilk iş moduma uygun müziği açar ve kendime bir kahve yaparım. Buzdolabımın olmazsa olmazları muz, ton balığı, yumurta ve bolca yeşillik.

Zinde kalmamı sağlayan, kimsenin bilmediği şey uyanır uyanmaz veya uyumadan önce 15 dakika meditasyon. Akşamdan kalma halimi kurtaran üç şey fast food, muzlu süt veya salçalı makarna. Ne zaman diyet yapmaya kalksam ikinci gün, “Eeee hayat bir gün, o da bugün” deyip hamburger veya pizza yiyorum.

En sık giydiğim kıyafetlerim yazın kovboy çizmeleri, kışın bereler. Spor sonrası güzellik sırrım masaj. Olmazsa olmaz makyaj malzemem aydınlatıcım.

Son satın aldığım şey spor ayakkabı.  

En çok paraya kıydığım şey ayakkabı. Rahat edeceğim, kaliteli ayakkabılar almaya özen gösteriyorum.  

En sevmediğim renk kırmızı. Beni saldırganlaştırıyor. Ama öyle dönemlerim oluyor ki, ara ara resmen kırmızı aşeriyorum. Şu ara öyle bir dönemimdeyim.

En büyük tembelliğim arabamı nadiren temizlemem. Benim arabama kirlilik yakışıyor deyip, kendimi kandırıyorum.

En uç çılgınlığım sunucu olacağım diye gittiğim görüşmeden Fear Factor yarışmacısı olarak çıkmam ve 1-2 hafta sonra Buenos Aires’te yarışıp, üç kırık kaburgayla birinci olmamdı.

Hayatım bir sanat eseri olsa ki zaten öyle. Hepimizinki öyle değil mi? Benden bir tane daha yok, asla da olmayacak. Ünlü bir sanatçı değilim ama kendi hayatımın tasarımcısıyım.

Uyumadan önce mutlaka olumlu olumsuz yaşadığım her şey için şükreder ve yeni bir güne başlayabilmek için dua ederim.

Tutku benim için aşk demek. Benim için aldığım nefesle eş değer.

Hayran olduğum şehir memleketim Antakya.

Annem bana hep der ki: “Keşkelerin olmasın.”

Hayatını tek kelimeyle anlat deseler sihirli derdim. 2017 benim için çok şey öğrendiğim, kendime bir adım daha yaklaştığım bir yıldı. Bazı sayfalar kapandı, yenileri açıldı. En çok da şunu öğretti 2017 bana: Ne yaşıyorsak yaşayalım hepsi hayrımıza, yeter ki bize öğretilmeye çalışılan dersleri doğru anlayalım. 2018’den beklentim yok. Her anımı beklentisiz yaşıyorum. Mutluluğun sırrı