Elizabeth Taylor toprağa verildi

Amerikan sinemasının en büyük yıldızlarından Dame Elizabeth Taylor, ölümünden bir gün sonra Los Angeles dışındaki Forest Lawn Memorial Park mezarlığında toprağa verildi

25 Mart 2011, Cuma 12:01
A A

Taylor'ın en yakın arkadaşlarından pop yıldızı Michael Jackson da aynı mezarlıkta toprağa verilmişti.

Geçen yüzyılın en büyük sinema oyuncularından biri kabul edilen Elizabeth Taylor, Çarşamba günü Los Angeles'te 79 yaşında kalp yetmezliğinden ölmüştü.

Taylor'ın cenaze tören, yıldızın isteği üzerine 15 dakika geç başlatıldı.

Ünlü oyuncunun halkla ilişkiler temsilcisi, "Elizabeth Taylor, cenaze töreninin duyurulan saatten en az 15 dakika geç başlatılmasını ve 'kendi cenazesine bile geç kaldı' şeklinde bir açıklama yapılmasını vasiyet etmişti." dedi.

Bir saat süren cenazede, Gerard Manley Hopkins'in "The Leaden Echo" ve "The Golden Echo" adlı eserleri çalındı; Taylor'ın torunu Rhys de trompet solosu olarak "Amazing Grace"i seslendirdi.

50'ye yakın aile üyesinin katıldığı ve bir hahamın yönettiği cenaze töreninde, Elizabeth Taylor'ın tabutunun kapalı olduğu, üzerinin çok sayıda gardenyalar, menekşeler ve müge çiçekleriyle örtüldüğü belirtildi.

Elizabeth Taylor, Büyük Mozole'de, üzerinde mermerden yapılma bir Mikelanj meleğinin yükseldiği mezara gömüldü. 8 Kez evlenip boşanan Elizabeth Taylor'ın dört çocuğu, 10 torunu ve 4 torun çocuğu vardı. (BBC Türkçe=

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;