Elleri kesilen kadının kimliği dövmelerinden tespit edildi!

İzmit- Kandıra yolu Çayırköy mevkiinde 22 Ocak'ta cesedi bulunan, elleri bileklerinden baltayla kesilen kadının Nuran Dutlu (22) olduğu kolundaki 'şeytan' dövmesinden belirlendi. Eşinden boşanan ve 4 yaşında bir kızı olan Nuran Dutlu'nun ailesi korkunç haberi katıldıkları televizyon programında aldı

06 Şubat 2015, Cuma 12:26
A A

İzmit Kandıra Yolu’nun Çayırköy yakınlarında, yola yakın boş alanda geçen 22 Ocak günü bir bölümü naylona sarılı olarak bulunan cesetle ilgili sır perdesi aralandı. Kocaeli Jandarma Komutanlığı’nca 15 kişiden oluşan özel ekibin araştırdığı cinayetle ilgili olarak tüm ipuçları değerlendirildi.

Jandarmanın özel ekibi, yabancı uyruklu olabileceği ihtimali de değerlendirilen kadının kolundaki ’şeytan’ dövmesinden yola çıkarak geniş çaplı araştırma başlattı.

'ŞEYTAN DÖVMESİ'NDEN BULUNDU

Cesetteki ’şeytan’ ve ’dikenli tel’ dövmelerinin fotoğrafını çeken jandarma, Kocaeli başta olmak üzere İstanbul, Sakarya, Bursa, Yalova illerinde dövme yapanlara tek tek dolaşarak gösterdi.

Sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan fotoğraflardaki dövmeden öldürülen kadının Nuran Dutlu olduğu saptandı.

ANNESİ TELEVİZYON PROGRAMINDA ÖĞRENDİ

Annesi Havva Dutlu, bu sabah katıldığı kayıplarla ilgili bir televizyon programında aradığı kızı Nuran Dutlu’nun cesedinin bulunduğunu öğrendi.

İstanbul’dan hemen İzmit’e gelen Havva Dutlu ile diğer yakınları, Asri Mezarlık Morgu’nda iki haftadır tutulan Nuran Dutlu’nun cesedini teşhis etti.

Cesedindeki çok sayıda darbe izlerinden, dövülerek öldürüldüğü saptanan Nuran Dutlu’nun parmak izinden kimliğinin belirlenmemesi için ellerinin baltayla kesildiği anlaşıldı.

15 gün devam eden çalışmaların sonunda cesedin 22 yaşındaki Nuran Dütlü'ye ait olduğu tespit edildi.

Aslen Manisalı olduğu belirlenen Nuran Dütlü’nün cenazesi otopsisinin ardından İzmit Asri Mezarlık Morgu’na kaldırılmıştı.

Ergün AYAZ / DHA

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;