Ellerini bağlayıp, başını taşla ezdi

İzmir'de 61 yaşındaki İlyas Saygılı, komşusu 29 yaşındaki G.Ö. tarafından elleri koli bandıyla bağlandıktan sonra başı taşla ezilerek öldürüldü

Ellerini bağlayıp, başını taşla ezdi

Geçen Perşembe günü akşam saatlerinde camiye gitmek için evinden çıkan İlyas Saygılı'dan bir daha haber alınamadı. Aramalarına rağmen bulunamayan işçi emeklisi İlyas Saygılı için, yakınlarının kayıp başvurusunda bulunmasıyla polis araştırma başlattı.

ELLERİNDEKİ ÇİZİKLER ELE VERDİ

İlyas Saygılı'nın yakın çevresini ve ilişkide bulunduğu kişileri araştırmaya başlayan polis, emeklinin yeni taşındığı apartmandaki komşusu G.Ö. ile dükkanını kiralamak üzere pazarlık yaptığı bilgisini edindi. Soruşturmayı bu yöne kaydıran ekipler, hurdacılık yapan G.Ö.'nün ifadesine başvurdu.

Ellerindeki çizikler bulunan ve çelişkili bilgiler veren G.Ö., gözaltına alınarak götürüldüğü Cinayet Büro Amirliği'nde suçunu itiraf etti.

BAŞINI TAŞLA EZMİŞ

Çiçekçinin kullandığı dükkanını, kirasını ödemediği gerekçesiyle boşalttıran İlyas Saygılı'nın, olay günü camiye giderken yolda G.Ö. ile karşılaştığı tespit edildi. Saygılı'nın, dükkanını kiralamasını istediği G.Ö.'yle yürüdükleri sırada tartışmaya başladıkları öğrenildi.

Tartışma sırasında G.Ö.'nün dere yatağına götürdüğü İlyas Saygılı'nın ellerini koli bandıyla bağladıktan sonra başını taşla ezdiği ardından da üzerini taşlarla kapattığı ortaya çıktı.

Sorgusunda suçunu itiraf eden G.Ö.'nün, Saygılı'nın dünyalar iyisi bir insan olduğunu, konuştukları sırada ittirdiğini, onun da yere düşerek hayatını kaybettiğini söylediği öğrenildi. Hastanede psikolojik tedavi gördüğü de bildirilen G.Ö., işlemlerin ardından sevkedildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.