Elon Musk çalışanları için rollercoaster yaptırdı

Fütürist ve Tesla markasının sahibi Elon Musk’ın orijinal fikirleri devam ediyor. Musk, çalışanlarının güzel zaman geçirmesi için merkez ofisine bir rollercoaster yaptırdı.

28 Şubat 2017, Salı 10:37
A A

Bir iç eposta yazışmasına göre milyarder Elon Musk, Tesla otomobillerinin üretildiği fabrikaya çalışanların kullanması için bir rollercoaster inşa ettirdi.

Tamamen elektrikli tasarlanan rollercoaster markanın Kaliforniya’daki merkez binasına kurulmuş. Şekliyse Tesla otomobillerine benzetilmiş.

Şirket içi mailde Musk çalışanlarına; “Şirkette sunulan ücretsiz donmuş yoğurt stantlarının yanında benim favorim yeni rollercoasterımız da kullanıma sunulmuştur. Artık kampüs içinden fabrika dışına ve içine çok daha eğlenceli bir şekilde gidebileceksiniz” yazmış.

Musk’ın 2015 yılında yayınlanan biyografisinde ilk kez ofise bir rollercoaster kurmak istediği yazılmıştı.

Apple ve Google gibi yeni nesil şirketler iyi çalışanları şirketlerine çekebilmek için böyle orijinal uygulamalar da bulunuyorlar. Bu kervana Tesla da katılmış görünüyor.

Musk ayrıca Space X ismini verdiği bir uzay programını da finanse ediyor. Testleri devam eden Falcon 9 roketi geçtiğimiz günlerde Uluslararası Uzay İstasyonuna başarıyla kenetlenmişti.