Emana'dan kötü haber

Emana'dan kötü haber

25 Ağustos 2010, Çarşamba 11:10
A A

Galatasaray'ın, İspanya'nın Real Betis takımından transfer etmek üzere olduğu Achille Emana'nın kulübünden alacağının ödenmemesinden dolayı İspanya'da kalabileceği belirtiliyor.

Real Betis kulübüne yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, Emana'nın Galatasaray'a transferi konusunda önerilen bonservis bedelinin ilke olarak Real Betis tarafından kabul edilmesine rağmen, İspanyol kulübün Kamerunlu futbolcuya olan borcuyla ilgili konunun çözümlenemediği kaydedildi.

Real Betis'te en fazla maaş alan futbolcularından biri olan ve sezon başına yaklaşık 2 milyon avro kazanan Emana'nın, kulübünden yüklü miktarda alacağının olduğu ve bunu bırakmak istemediği ifade edildi. Real Betis'in, Emana'ya olan borcunu ödeyebilmek için bonservis bedelini 6 milyon avrodan 8 milyon avroya yükselttiği, Galatasaray kulübünün de 8 milyonu ödemeye kesinlikle yanaşmadığı söyleniyor.

Sevilla'da bugün Real Betis kulüp binasında yapılan ve yaklaşık 1,5 saat süren toplantıdan sonra basına bilgi veren Emana'nın menajeri Juan Pablo Varela, "Dün Emana, ayrılmaya çok yakınken bugün gitmekten çok Real Betis'te kalmaya daha yakın. Onun ayrılacağı konusunda kötümserim" dedi. Real Betis'in Galatasaray'ın önerdiği 6 milyon avroluk teklifi kabul etmemesine şaşırdığını kaydeden Varela, "Ben anlamıyorum. Nasıl olurda transfer piyasasının böyle olduğu bir zamanda 6 milyon avroluk iyi bir teklif reddedilir. Betis, bir futbolcusundan (Sergio Garcia 10 milyon avroya alınıp 6 milyon avroya satılmıştı) 4 milyon avro kaybetmeyi göz önüne alırken, şimdi Emana'dan kazanacağı 6 milyon avroyu kaybediyor" şeklinde konuştu. Varela, "Transfer sezonunun sona ermesine az bir süre kalmasından ve Türklerin bu duruma çokta fazla tahammül edemeyeceğinden dolayı, müzakerelerin uzun süreceğini sanmıyorum" dedi.

Gelişmeler üzerine, daha önceden antremana katılmayacağı söylenen Emana'nın bu akşamki Real Betis antremanına gidip, takım arkadaşlarıyla çalıştığı da bildirildi.

Misimovic’te olumlu gelişmeler

İspanyol basını ise Emana'nın, Galatasaray'la üç yıllık sözleşme için her konuda anlaştığını yazdı. Sarı-kırmızılı kulübün, Kamerunlu futbolcuya yıllık 1.6 milyon euro ödeyeceği vurgulandı.
Bu arada Cim-Bom'da, Boşnak yıldız Misimovic konusunda olumlu gelişmeler yaşanıyor. Wolfsburg'un, Diego için Juventus'a yaptığı teklifi 16 milyondan, 19 milyon euroya çıkardığı belirlendi. İtalyan basını, nakit paraya ihtiyacı olan Juventus'un bu teklifi kabul edeceğini yazdı. Wolfsburg'un, Diego'yu renklerine bağlaması halinde Misimovic'in, Galatasaray'a gitmesine izin vermesi bekleniyor.

Ledesma, Lazio'da kaldı

Galatasaray'ın bir süredir transfer gündeminde yer alan Arjantinli orta saha oyuncusu Cristian Daniel Ledesma, Lazio ile 4 senelik sözleşme yeniledi.
27 yaşındaki başarılı futbolcu yapılan görüşmeler sonunda gelecek yıl bitecek olan mukavelesini 2015'e kadar uzattı. Ledesma kişisel internet sitesine yaptığı açıklamada kulübünde kalmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu bildirdi.

Milliyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;