EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı

EMC Türkiye, TOÇEV İşbirliği ile Türkiye'nin Dört bir Yanında Zor Koşullar Altında Eğitim Gören Öğrencilere Daha İyi Bir Eğitim Ortamı Sağlamak için “ZEKA KÜPLERİ” Projesini Başlattı…

Çarşamba, 29 Eylül 2010 - 11:53

EMC Çocuklar İçin Kolları Sıvadı

EMC Corporation, bugün yaptığı açıklamada EMC Türkiye’nin Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) işbirliği ile geliştirdiği sosyal sorumluluk projesi Zeka Küpleri’ni duyurdu. EMC Türkiye, Zeka Küpleri projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç duyan ve sağlıksız koşullarda bulunan okulları onararak eğitime destek olmayı amaçlıyor. Zor koşullar altında eğitim gören öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamı sağlayacak EMC Zeka Küpleri projesi ilk meyvesini de verdi. EMC Zeka Küpleri projesi dahilinde onarılan ilk okul, Mardin Mazidağı İlçesi Ekinciler Köyü İlköğretim Okulu oldu.

Temmuz ayı itibari ile onarımına başlanan okul, Eylül ayında yeni eğitim-öğretim dönemi ile birlikte öğrencilere armağan edildi. EMC Türkiye temsilcileri de, okulun açılışına katılarak öğrencileri ziyaret etti. Okumak isteyen ve ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan çocuklara, tüm tahsil hayatları boyunca maddi-manevi destek olmak, çocuklarımızı yarının Türkiye’sine kültürlü ve eğitimli nesiller olarak yetiştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren TOÇEV, EMC ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde de daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

TOÇEV Proje Koordinatörü Bade Takazoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “EMC gibi sosyal sorumluluğa önem veren firmalar sayesinde hedeflerimize çok daha hızlı ulaşabiliyoruz. Onarımını gerçekleştirdiğimiz okullardaki öğrencilerin mutluluğu, hep birlikte ne kadar doğru ve güzel işlere imza attığımızın bir kanıtı. Onlara bu imkanları sağlamak hepimizin görevi. 15 yıldır bize destek veren kurum ve kuruluşların desteği ile "3 milyon çocuğa" ulaştık. Bu tür projelerin diğer firmalara da örnek olmasını diliyoruz”. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.