Emekli maaşını dolandırıcıya kaptırdı

Emekli maaşını dolandırıcıya kaptırdı

24 Eylül 2009, Perşembe 14:36
A A

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde oturan emekli 82 yaşındaki Zülfikar Pamuk, otomatik para çekme makinesinden (ATM) emekli maaşını çekmeye çalışırken, yardımcı olma bahanesiyle yanına gelen bir kişi tarafından dolandırıldı. Pamuk'un banka kartını değiştiren dolandırıcı daha sonra hesaptaki 450 TL'yi çekerek kaçtı.

Ergani'de emekli maaşını çekmeye gelen Zülfikar Pamuk, ATM'den para çekmesini bilmediğini belirterek, yanına gelen bir kişiden yardım istedi. Maaşını çekmek için kartını tanımadığı bu kişiye veren Pamuk, şifreyi de söyleyerek, parasını beklemeye başladı.

Yardımcı olmaya çalışan kişi, Zülfikar Pamuk'a hesabında para bulunmadığını belirterek, kendi kartının yerine başka bir kart vererek, uzaklaştı. Bu durumdan şüphelenen Pamuk, bir süre sonra bankaya giderek hesabına bakılmasını istedi. Banka görevlilerinin hesabında para olmadığını söylemesi üzerine Pamuk, yaşadığı olayı banka görevlisine anlattı. Hesap özeti incelendiğinde Zülfikar Pamuk'un hesabından 450 TL'nin birkaç dakika önce çekildiği ortaya çıktı.

Zülfikar Pamuk, başından geçenleri polise anlatarak şikayetçi oldu. Parayı çetikten sonra kaybolan dolandırıcının bulunması amacıyla polis çalışma başlattı.

Esat TAŞTEKİN/ERGANİ (Diyarbakır), (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.