Emekli polis memuru, meyve seçtirmeyen pazarcıya kurşun yağdırdı

Bursa’da emekli bir polis memuru, pazarda kendisine mandalina seçtirmeyen iki pazarcıya kurşun yağdırdı. Onlarca kişinin gözleri önünde yaşanan olayda biri ağır 2 pazarcı yaralandı

14 Ekim 2017, Cumartesi 10:14
Emekli polis memuru, meyve seçtirmeyen pazarcıya kurşun yağdırdı
Bursa'nın Yıldırım ilçesi Gökdere semt pazarında akşam alışverişine çıkan vatandaşlar silah sesleri ile büyük panik yaşadı.

Emekli polis, mandalina satıcısı Ömer D. ve Nuri B. ile ön sıradaki meyveleri vermemesi üzerine tartışmaya başladı. Satıcıların "yardımcı olalım, iyi ürünleri verelim" teklifine, kendisi seçmediği için sinirlenen polis memuru Gürsoy K. belinden beylik silahını çıkartarak ilk önce Ömer D.’nin karın boşluğuna ardından Nuri B.’nin ayağına ateş etti.

Öfkesine hakim olamayan emekli polis 3 el daha ateş etti.


PAZAR YERİNDE BÜYÜK PANİK YAŞANDI


Pazardaki vatandaşlar ise üçüncü atıştan sonra etrafa kaçışmaya başladılar. Büyük panik yaşanan pazar yerinde, polis memuru elinde silah ile etrafındakileri uzaklaştırdı.

Olay yerine gelen ilk ekipteki arkadaşlarına silahı teslim eden Gürsoy K. daha sonra Kurtuluş Caddesi'ndeki Yıldırım Polis Merkezi'ne götürüldü.


 

'1 KİLO MANDALİNA İÇİN SİLAH ÇEKENLERE, SİLAH VERİLMEMELİ' 


Pazar yerinde bazı vatandaşlar saldırganı darp etmek istediler. Pazarcı esnafı ise 1 kilo mandalina için silah çeken insanlara, emniyetin silah vermemesi gerektiğini söylediler.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.