Emekliye zam müjdesi

Hükümet, işçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları arasındaki farkı ortadan kaldıracak bir düzenleme üzerinde çalışıyor

Emekliye zam müjdesi

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, emekli maaşlarında iyileştirme yapmayı düşündüklerini ve buna bütün emeklilerin dahil edileceğini bildirdi. 

Kavaf, Ak Parti İzmir İl Başkanlığı’nı ziyareti sırasında 8 milyonu aşkın emekliyi yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Partililerle buluşmasında bir Ak Partili’nin seyyanen zamların emeklilerin bir bölümüne yapılıp diğer bölümüne yapılmadığı yönündeki eleştirisine Kavaf, “Seyyanen zamları kimseye vermedik. Emeklilere iyileştirme düşünülüyor. Buna bütün emekliler  dahil edilecek. İşçi, memur birkaç kategoride emekli var. Arada dengesizlik varsa eğer, onu da kapatacak şekilde o düzenleme herkes için düşünülüyor” yanıtını verdi. 

Hükümet temmuz ayında işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarına yüzde 1.83 oranında zam açıklamıştı. Artışla birlikte en düşük işçi emeklisi aylığı 11.36 TL artışla 621.24 TL’den 632.60 TL’ye ulaşmıştı. Bağ-Kur emeklilerinde ise en düşük aylık 5.57 TL’lik artışla 304.79 TL’den 310.36 TL’ye çıkmıştı.

AA