Emniyet Müdürü'nden ilk açıklama

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Taksim'deki saldırı ile ilgili olarak ilk resmi açıklamayı yaptı

31 Ekim 2010, Pazar 11:57
A A

Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu ifade eden Çapkın, “Canlı bomba olduğu  görülüyor. 6'sı vatandaş, 9'u polis olmak üzere 15 yaralımız var. Ölenimiz,  şehidimiz yok” dedi.  (Not: yaralı sayısının daha sonra 22'ye yükseldiği; bunlardan 12'sinin polis, 10'unun da sivil olduğu kaydedildi)

Çapkın, patlamanın meydana geldiği Taksim Meydanı'nda incelemelerde  bulunarak ilgililerden bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.

Olayın çok üzücü olduğunu ifade eden Çapkın, “Canlı bomba olduğu  görülüyor. 6'sı vatandaş, 9'u polis olmak üzere 15 yaralımız var. Ölenimiz,  şehidimiz yok. Şu anda bildiklerimiz bunlar. Hepimize, ülkemize geçmiş olsun.  Ağır olan 2 yaralı var gibi gözüküyor. Şimdilik söyleyebileceğim bunlar” dedi.

Çapkın, olayı kimin yaptığının sorulması üzerine, “Şu anda bir bilgimiz  yok. Onlar şu anda araştırılıyor. Canlı bomba. Kendisi parçalanmış gördüğünüz  gibi. Ceset erkek görünüyor” karşılığını verdi.

Canlı bombanın polis otobüsüne girip girmediği yönündeki bir soruya da  Çapkın, “Evet polis minibüsüne girmeye çalışmış” dedi.

 

 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;