Emniyet şeridinde TIR dehşeti

Yakıtı bittiği için emniyet şeridinde duran otomobile TIR çarptı. Otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

18 Şubat 2010, Perşembe 10:02
A A

İstanbul Eyüp’te plakası alınamayan otomobil yüklü TIR, yakıtı bittiği için emniyet şeridinde duran cipe çarptı. Bu sırada cipe yakıt koymaya çalışan 35 yaşındaki Hakan Sağnak bariyer ve cip arasında sıkıştı. Kazayı görerek duran sürücüler tarafından sıkıştığı yerden kurtarılan Hakan Sağnak, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. TIR'ın sürücüsü ise kaçtı.

Otomobil tamircisi Hakan Sağnak’ın kullandığı cipin, saat 01.00 sıralarında Nurtepe Viyadüğü Okmeydanı yönünde yakıtı bitti. Cipi emniyet şeridine çeken Hakan Sağnak, kardeşi Ferit Sağnak'dan yardım istedi. Kısa süre sonra kardeşi Ferit Sağnak yakıt alarak geldi. Hakan Sağnak yakıt doldururken otomobil taşıyan ve sürücüsü henüz belirlenemeyen TIR, cipe arkadan çarptı.

CİP İLE BARİYERLER ARASINA SIKIŞIT

Hakan Sağnak, savrulan cip ile bariyerler arasında sıkıştı. Yoldan geçen sürücülerin yardımı ile cip hareket ettirilerek Hakan Sağnak sıkıştığı yerden ağır yaralı olarak kurtarıldı. Ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Hakan Sağnak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Cipte bira kutusu bulan polis, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda kaçan TIR bulmak ve sürücüsünü yakalamak için çalışmalara başladı.

Süleyman KAYA/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;