Emrah Karaduman: Aleyna ile sevgili değiliz

Sekiz aydır ‘Cevapsız Çınlama’ şarkısını, Emrah Karaduman'ı, Aleyna Tilki'yi konuşuyoruz. Şarkı patlayınca, olaylar da patladı. Emrah Karaduman, en son Aleyna Tilki’ye aşık olduğunu söyleyen biri tarafından bıçaklandı. Geçmiş olsun ziyaretine gitmişken olaylarla geçen yılı da sordum

15 Nisan 2017, Cumartesi 05:00
A A
RÖPORTAJ: ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

■ Nasıl oldunuz, iyi misiniz?

İyiyim, daha güçlü hissediyorum.

■ Nasıl oldu olay?

Otelimiz çaldığımız yerin hemen yanında olduğu için koruma talep etmemiştik. Arkadan geldi. Sadece ayak seslerini duydum, bir saniye gördüm. Paslı kasap bıçağını sapladı, gitti. Soktuktan sonra bir de çevirmiş bıçağı güzelce. Aleyna'ya platonik aşıkmış. Tanımıyorum adamı...

■ Serbest kaldı, değil mi?

Sosyal medyada ayaklanma olunca tekrar aldılar içeri. Şimdi içeride.

■ Müdahil oldunuz mu davaya?

Başkalarının da canının yanmaması adına davacı oldum. Benden önce 16 vakası daha varmış. Gasp, tecavüz, yaralama, hırsızlık…Ne hissettiniz bıçaklandığınızda?

“Yaşayacağım, bir şey olmayacak” dedim. Sonra gözüm kapandı. Ambulanstayken hemşirenin, “Hayati tehlikesi var” dediğini duyunca, panik oldum. Sonra öğrendim bıçağın ebatını, paslı ve kasap bıçağı olduğunu, içimde çevirdiğini… Son bir darbe indiriyormuş kalbime. Arkadaşım elini uzatmış engel olmak için. Onun da atar damarı kesildi. Hayatımı kurtardı.

■ Tedavi nedeniyle bağırsaklarınız dışarıda mı?

Evet, bir ay dışarıda kalacak.

■ Ürküyor musunuz?

Yoo, korkmuyorum. Kimseyle derdim, kavgam yok. İşinde gücünde biriyim. Tek derdim güzel müzik yapmak. Mafya falan değilim, müzik yapan bir adamım sadece.

‘STARIM’ DİYE BAĞIRIYORDU

■ Nasıl keşfettiniz Aleyna'yı?

‘Yetenek Sizsiniz’de gördüm. Kendi projem için isim arıyordum. Aleyna'yı görünce “budur” dedim. ‘Ben starım’ diye bağırıyordu. Sesi de kendisi de çok güzeldi. Dans ettiğini de öğrenince geriye sadece iyi bir parça bulmak kaldı.

■ Bu Türkiye'de jüri üyelerinin ne kadar ‘başarısız’ olduğunu da gösteriyor. Elenenlerden biri star oldu.

İrem Derici'de de öyle oldu. Yalnızca ilk ‘Popstar’ı izledim, siz vardınız. İlk başta sizi sevmedim. Ne gıcık adam, hiç yapıcı şeyler söylemiyor dedim. Aradan zaman geçince size çok hak verdim. Olmayacak hayaller kurdurmuyordunuz.

■ Şarkının bu kadar patlamasında, Aleyna ve sizin ilişkiniz üzerinden kopan fırtınanın da etkisi var mı?

Hepsinin etkisi var. Klip ayrı konuşuldu, yaşı ayrı, şarkı ayrı… Aleyna’nın sesi, güzelliği, yaşı, şarkının sözleri, her şey birleşince bir patlama oldu galiba.
■ Sevgili olduğunuz da konuşuldu.

Sevgili değiliz, arkadaşız. Sürekli görüşüyoruz. Fikir alıyorum ondan. Sonuçta yeni jenerasyon, yeni kan…

■ Aleyna'yla sevgili olmadığınızı yeni duyuyorum. Herkes sizi sevgili sanıyor.

Evet doğrudur. O dönemde magazin programlarından çok teklif geldi. Gitsem konuşamam da, çok konuşan bir tip değilim. Her yerden soru gelecek. Bir de orada ne diyeceğim yani.

■ Bu dedikodu sebebiyle hakkınızda suç duyurusunda bile bulunuldu…

Bir avukat öyle bir dava açmış. “Avukatlık görevimi yaptım” diyor ama her kanala çıkıp bunu anlatması reklamını mı yapıyor dedirtiyor.

■ Dünyada ilk kez mi 18 yaşından küçük bir kızın sevgilisi oluyor, çok doğal bir şey bu…

Klibe de açılmış bir dava var. Biri sildirmek istemiş, çok açık bulmuş klibi. Aleyna'nın anne ve babasını, menajerimizi, yönetmenimizi ifade için çağırdılar. Yarın da ben gideceğim. Ne soracaklar bilmiyorum.

■ Suç duyurusu nedeniyle “sevgili değiliz” demiyorsunuz, değil mi?

Sevgili olsam, sevgiliyiz derim.

MÜZİKLE İYİLEŞİYORUM

■ DJ'lik para kazandıran bir şey mi?

Ben kazanıyorum. Aleyna'yla yaptığımız projede de çok iyi kazanacaktık ama yaş engeline takıldı. 10 konserden sekizine gidemiyoruz. Yaşı dolduktan sonra herhalde kazanırız.

■ Şarkının tutması sonrası yaş engeline takılmak talihsizlik…

Hayırlısı oldu belki de, başına bir şey gelebilirdi alkollü ortamlarda. Herkes bir şey diyorsa, bir bildikleri vardır. Gerçi bomba olayını yaşadığımız yerde alkol yoktu, yine de oldu.

■ Bombalama sırasında siz de sahnede miydiniz?

Evet. Ona da “Kendileri mi yaptırdı” diyen oldu! Bombaya çivili bir düzenek yapmışlar. Patlayınca çiviler her yere saçılacaktı, içeride havuza düşünce çalışmamış. Çalışsaydı Allah korusun ölen de olacaktı. Ucuz atlattık.

■ Sekiz ay oldu ‘Cevapsız Çınlama’ çıkalı. Başınıza gelmeyen kalmamış…

Evet… Şarkıda bir cenabetlik var, hahaha ama pişman değilim.■ Ne çok olay… Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değdi mi?

Bu olaylar beni güçlendiriyor. Önceden çekingendim, olaylardan sonra açıldım, hayata döndüm. Asosyallikten çıkacağım. Eve kapanmanın bir yararı yok, yine geliyor bıçaklıyor biri…

■ Yerinizde olsam, piyasaya küsmüş ve Samsun'a dönmüş olurdum…

Sadece müziğe konsantreyim. O da bir tedavi. Beste yaparken bir ses buluyorum, fark etmeden iyileşiyorum.


■ Sokaktakilerin tepkisi nasıl?

Geçenlerde bir adam dedi ki: “Seni sevmiyordum ama ne güzel bir adamsın. Medya seni niye kötü gösteriyor?” O yüzden diyorum ki, acaba çıkıp ben aslında öyle değilim, böyleyim mi demeliyim... Röportaj için teşekkür ederim.

ASOSYELİN ÖNDE GİDENİYİM

Samsun’dan geldiniz…

Evet, askerden sonra İstanbul'a yerleştim.

■ Sanki İstanbul'u tanımadığınız için korkuyormuşsunuz gibi sezinledim…

Çok korkmuyorum ama dışarıda ilgimi çekecek pek bir şey yok, o yüzden… Şurayı gezeyim burayı gezeyim diyen biri değilim. İSTANBUL’U GEZMEDİM

■ Kaç yıl oldu geleli?

7-8 yıl oldu. Dünyanın bir ucundan İstanbul'a gelip gezdikleri yerleri ben daha görmedim. Öyle bir ayıbım var.

■ Merak etmiyor musunuz?

Ediyorum ama Sultanahmet’e, Kız Kulesi’ne, Topkapı Sarayı'na gitmedim. Bıçaklanırken yanımda olan arkadaşım gezdirecek. Asosyalin önde gideniyim

■ Niye?

Herhalde hak etmediğimi düşündüm. Bir şeyler başarayım da öyle gezeyim diye...

■ Bu kadar asosyalken bir yandan da magazin gündemine geldin…

Bir anda gelişti olaylar. Aleyna'ya yaptığımız proje çok dikkati çekti. Ondan önce de Demet Akalın ve Murat Dalkılıç'la bazı işler yaptım ama hiçbiri Aleyna Tilki'yle yaptığım kadar dikkat çekmedi. Tanınmayan birini piyasaya kazandırınca ‘prodüktörlük yapıyorum’ diyebildim. Ondan önce çalıştıklarıma bir şey katmadım, sadece şarkı verdim.

'DJ KERİMCAN'A SAYGI DUYMUYORUM'

■ Asosyalim diyorsunuz, sahneye çıkmak zor değil mi?

Hande Yener'e, Demet Akalın'a yıllarca klavyecilik yaptım. Samsun'da pavyondan bara çalmadığım yer yok. Alışığım…

■ Sizi pavyon sahnesinde düşünemedim.

Eskiden türkü barlarda da çaldım. Ben gururla söylüyorum. Sonuçta namusunla yapıyorsun. Esas okulum oralar.

■ Sizden sonra mı DJ'lik moda oldu Türkiye'de?

Benden önce Ozan Çolakoğlu ve Ozan Doğulu vardı. Bana onlar cesaret verdi.

■ Entertainment DJ'lik yapanlar var bir de, mesela Kerimcan Durmaz…Kerimcan’a “DJ’lik yapıyorum” demediği sürece saygı duyuyorum. O bir şov insanı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;