En acı veda

İstanbul Üsküdar'da karşıdan karşıya geçerken bir minibüsün altına alarak ölümüne neden olduğu liseli Ömer Ersöz'ün cenazesinde anne Aylin Ersöz'ün feryadı yürek yaktı

13 Şubat 2010, Cumartesi 05:00
A A

CENAZEDE ŞOFÖRE BEDDUA ETTİ

İstanbul Üsküdar’da lise öğrencisi Ömer Ersöz (16), önceki gün evden okula yaya olarak giderken yolun karşısına geçmek istemişti. Bu sırada bir minibüs çarptığı Ömer Ersöz’ü altına almıştı. Minibüsün altında 15 metre sürüklediği Ömer ölmüştü. Anne Aylin Ersöz oğlunun kanlı gömleğine sarılarak trafik canavarına isyan etmişti. Minibüs şoförü Nazım Gül tutuklandı.

Ömer için dün cenaze töreni düzenlendi. Tabuta Türk bayrağı örtüldü. Acılı anne Aylin Ersöz oğlunun tabutuna kapanıp gözyaşı dökerken minibüs şoförüne beddua etti.

 'BU BİR CİNAYET,MİNİBÜS TERÖRÜ'

Aylin Ersöz’ün gözyaşlarına karışan cümleleri şöyleydi: “Oğlum, yiğidim ilk gözağrım öldü. Oğlum Türk bayrağına aşıktı. Daha önce televizyonda evlatları öldürülen anneleri izlerdim. Onlar ‘Evladımın katili dışarı çıktı’ diye feryat ettikçe ağlardım. Şimdi onlar bana ağlıyor. O şoför oğlumu nasıl görmedi? Oğlumu altına alıp nasıl hissetmedi? Şehit oldu benim oğlum.”

Ömer’in babası Murat Ersöz de “Dünyanın vergisini alıp altyapıyı düzenlemiyorlar. Burada tramvay olsaydı oğlum ölmeyecekti. Bu bir cinayet. Bu bir minibüs terörü” diye isyan etti. Ömer, Sahrayı Cedit Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ömer ERDEM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;