En büyük benim!

ATP Sezon Sonu Turnuvası'nda mutlu sona dünyanın 1 numarası Djokovic ulaştı

13 Kasım 2012, Salı 09:54
A A

Londra'nın ev sahipliği yaptığı ATP Sezon Sonu Turnuvası'nda son şampiyon Roger Federer ile Novak Djokovic, NTV Spor’dan canlı yayınlanan finalde karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmayı Novak Djokovic, 7-6 ve 7-5’lik setlerle 2-0 kazandı ve 2008’in ardından 2012’de de sezonu şampiyonlukla tamamladı. Sırp raket, Federer’in üst üste 3. kez Sezon Sonu Turnuvası’nı kazanmasına da izin vermedi.

Karşılaşmaya Roger Federer çok hızlı başladı. Servis kullandığı oyunları almakta zorlanmayan ve Sırp raketin servisini kıran Federer, ilk sette 3-0 öne geçti. Ancak Djokovic rakibine cevap vermekte gecikmedi. Kendi oyununu aldıktan sonra Federer’in servisini kırmayı başaran Sırp raket, durumu 3-3’e getirdi.

Oyunlarda durum 4-4’e geldikten sonra Djokovic, rakibinin servisini birkez daha kırarak 5-4 öne geçti. Set için servis kullanan Sırp raket, Federer’in servisini kırmasına engel olamadı ve ilk sete 5-5 eşitlik geldi.

İki raketin de servis kullandıkları oyunu kazanmasıyla birlikte durum 6-6 oldu ve ilk seti kazananı belirlemek için tie break’e geçildi. Tie break’te Federer’e 8-6 üstünlük kuran Djokovic, ilk seti 7-6 kazandı.

İkinci setin ilk oyunu büyük bir çekişmeye sahne oldu. Federer, rakibinin kullandığı servisi kırarak 1-0 öne geçti. İkinci sette 2-0 öne geçen İsviçreli raket, Djokovic’in servisini kırmasına izin vermedi ve durumu 3-1’e getirdi. İkinci sette Federer’in 5-4 üstünlüğü varken Sırp raket, 40-15 geriye düşmesine rağmen Federer’in servisini kırdı ve durumu 5-5 yaparak sete tutundu.

Kendi kullandığı servis oyununu kazanan Djokovic, durumu 6-5’e getirerek ikinci sette ilk kez öne geçti. Federer’in servisini birkez daha kırmayı başaran Sırp raket seti 7-5, maçı da 2-0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

NTV Spor

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;