En çapkın burç hangisi? İşte araştırma sonuçları

Bir online tanışma uygulamasının yaptığı araştırmaya göre işte en çapkın burç…  

07 Eylül 2017, Perşembe 13:52
A A

Online üzerinden tanışmak, yeni insanlarla iletişime geçmez artık çok kolay. Hatta bu durum o kadar çok yaygın olmaya başladı ki ilişkiler üzerinde bir araştırma yapılmak istendiğinde ilk araştırma bu uygulamalar üzerinden yapıyor.  

İşte bu tip araştırmaların en yenisi: En çapkın burç hangisi?  Online tanışma uygulaması; Happn’da zaman tünelinizde karşınıza çıkan bir profili beğenirseniz bu gizli kalır, ancak o kişi de sizi beğenirse “Crush” gerçekleşir. Crush olmanın bir diğer yolu da “Charm” göndermek. Eğer gönderdiğiniz “Charm”a karşılık alırsanız, yine bir “Crush” gerçekleşir ve uygulama içi mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.  

Kullanıcıların gönderdiği “Charm” rakamlarını göz önüne alarak yaptığı çalışmayla, ilişkilerde en girişken, en çapkın ve en beğenilen burcu açıkladı.   

EN ÇAPKIN BURÇ ASLAN

EN ÇAPKIN BURÇ ASLAN

Uygulamada gönderilen “Charm” rakamlarını burçlara göre değerlendiren Happn ilişkilerde burçların rolünü ortaya çıkaran veriler paylaştı. Flört ederken en girişken davranan, yani en çok “Charm” gönderen burç Aslan olurken, onu sırasıyla Oğlak, Boğa, Akrep ve Kova takip ediyor. En çekingen olan, yani en az Charm gönderen burç ise İkizler…  

EN POPÜLER BURÇ İKİZLER

EN POPÜLER BURÇ İKİZLER

Uygulamadan en çok beğeni alan, yani uygulamada en çok “Charm” alan burç ise İkizler… Popülerlik sıralamasında ilk sırada yer alan İkizleri sırasıyla Aslan, Yay, Başak ve Yengeç burcu takip ediyor. Oğlak burcu ise beğeni sıralamasında en sonda yer aldı.  

EN KONUŞKAN BAŞAK BURCU, BALIKLAR EN SESSİZ

EN KONUŞKAN BAŞAK BURCU, BALIKLAR EN SESSİZ

Flörtlerde en konuşkan olan burçlar ise kullanıcı başına haftalık gönderilen mesaj sayısı göz önüne alınarak belirlendi. En çok mesajlaşan burç Başak oldu.    

Onu sırasıyla Aslan, Terazi, Yay ve Koç takip ediyor. En sessiz, yani en az mesajlaşan burç ise Balık oldu.  

En popüler burçların tam liste şöyle:

En popüler burçların tam liste şöyle:

İkizler, Aslan, Yay, Başak  Yengeç, Balık ve Terazi...