En çekici yüz tipi bu seçildi! (Yüz şeklinize göre kişilik analizi)

İngiltere’de yapılan araştırma elmas tipi yüze sahip kadınların, daha çekici bulunduklarını ortaya koydu. Peki ama sizin yüz tipiniz hangisi? İşte estetik yaptırırken yüz tiplerine göre en çok tercih edilen ve örnek gösterilen ünlü isimler...  

05 Ekim 2017, Perşembe 16:20
A A

Kozmetik ve Plastik Cerrahı Merkezi Başkanı Dr. Julian De Silva, ülke çapında bin hastanın incelendiğini belirterek en çok beğenilen yüz tiplerini açıkladı. Silva “Elmas tipi yüze sahip kadınlar daha feminen ve zarif bulunuyor. Megan Fox da bunlara en güzel örnek dedi.

Bunu göre en popüler erkek yüzü, David Beckham’daki gibi kare tipi

Kare yüze kadınlarda örnek Argelina Jolie

Oval yüze örnek gösterilen ve tercip edilen isim Rihanna

Yuvarlak yüzde ise Kate Middleton öne çıkıyor.

Kalp şeklindeki yüzde Scarlett Johansson öne çıkıyor

Kelly Osbourn armut yüz tipi için örnek olan isim

Gisele Bundchen ise uzun yüze örnek gösteriliyor

Bonus: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KİŞİLİK ANALİZİ

Bonus: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KİŞİLİK ANALİZİ

Yüz şekli sizin veya çevrenizdeki herkesin kişiliği ya da yaşam biçimi hakkında birçok bilgi veriyor. Bu yüz şekli ve kişilik analizinin arkasında duran bilim insanlarından Jean Haner "Yüzünüzün Bilgeliği", “The Wisdom Of Your Face adlı kitabında, insanların yüz şekline göre hayatlarına dair ipuçları veriyor. 

İşte yüz okuma uzmanı olan Jean Haner’e göre yüz şekilleri karakter analizi… 

DİKDÖRTGEN YÜZ ŞEKLİ

DİKDÖRTGEN YÜZ ŞEKLİ

Tuhaf gelebilir, ancak çene ve alnı kare şeklinde kıvrılmış gerçek bir yüz türüdür. Bu yüz şekli gözden kaçırılmış olarak bilinir ancak bunun yanında, çoğu zaman çok iyi mantık kurarlar! Duygularını planlar ve gizlemekten hoşlanırlar. 

KALP-ELMAS YÜZ ŞEKLİ

KALP-ELMAS YÜZ ŞEKLİ

Bu yüz şekli, alın dar olmasıyla birlikte daha geniş bir çene çizgisi ve daha belirgin bir çene ile bilinir. Olumlu tarafı, ayrıntılara muhteşem özen gösterirler. Emoji şeklindeki bir yüzü kim istemez ki?

KALP-ELMAS YÜZ ŞEKLİ

KALP-ELMAS YÜZ ŞEKLİ

İnat ve bol enerji ile birlikte güç anlamına gelmektedir. Bunlar biraz kontrollü olabilir, ancak aynı zamanda sezgisel olabilir, bu yüzden belki de bazen dizginleri ele geçirmelerine izin vermeye değer.

OVAL YÜZ ŞEKLİ

OVAL YÜZ ŞEKLİ

Olivia Munn, Beyonce ve Jessica Alba gibi pek çok ünlünün oval biçimli bir yüzü var. Oval şekilli yüzler genellikle huzurlu ve misafirperver insanlara aittir (sürpriz, dışa dönük ünlülerin oval yüzleri vardır!). Başkalarını kendi huzurlarında rahat hissettiriyorlar, fakat aynı zamanda insanların onlarla ne düşündükleri konusunda da çok bilinçli oluyorlar. 

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİ

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİ

İnsanların çoğu bu yüzü ay ile kıyaslar veya çocuğa benzer şekilde tanımlar, bu yüzden bu yüz şekline sahip olanların bu konuda tutkulu olmayabileceğini anlıyoruz. Neyse ki, yuvarlak yüz sahipleri nazik ve cömert davranıyor.

KARE YÜZ ŞEKLİ

KARE YÜZ ŞEKLİ

Kare yüz güçlü bir karakterdir. Kare yüzlerin iddialı olduğu bilinmektedir. Oldukça rekabetçidirler.