En ilginç 11 güzellik yöntemi

Güzellik uğruna birçok şey deniyor, yenilikleri takip ediyoruz. Özellikle blogger ve ünlüler uyguladıkları yöntemlerle çeşitli güzellik akımları yaratıyorlar ve başta hayranları olmak üzere herkes bu yöntemleri uyguluyor. Şimdi okuyacaklarınız diğerlerinden biraz farklı. İnanmakta zorluk çekeceğiniz 11 güzellik yöntemini sizin için derledik.

25 Eylül 2017, Pazartesi 10:30
A A
Sperm maskesi

Sperm maskesi

Kamera karşısında ünlü blogger Tracy Kiss’in denediği bu yöntemin bir rivayete göre cildi yenilediğine ve yaşlanmayı önlediğine inanılıyor. Yapılan araştırmalara göre, ‘spermin’ denen madde hücre yenilemesine ve gelişimine büyük fayda sağlıyor.

Balık tedavisi

Balık tedavisi

Türkiye’de Kangal balığı olarak bilinen ve ayaktaki mantar, egzama ve sedef gibi hastalıkları iyileştirdiğine inanılan bir tedavi yöntemidir. Daha sonra Avrupa ve Amerika’da da uygulanmaya başlayan yöntemde balıklar epidermis tabakasını yediği için cilt ölü derilerden arınıyor. Bazı ülkelerde de sağlıklı olmadığı düşünülerek yasaklanmış bir yöntemdir.

Arı zehri maskesi

Arı zehri maskesi

Arı zehri maskesi cildinizde var olan tüm kırışıklıkları yok etmeyi vaat ediyor.. Uzakdoğu’da ev yapımı cilt maskelerinde kullanılan arı zehrinin kırışıkları yok ettiğini kanıtlayan Güney Koreli bilim insanları botoks yöntemine alternatif olacak bir krem olarak üretti.

Salyangoz tedavisi

Salyangoz tedavisi

Salyangozun gezinirken bıraktığı mukus bir asit türü olduğu için yüzün tüm ölü derilerini arındırıyor. İçinde Allatoin, elastin, kolajen ve çeşitli antibiyotikler barındırdığı için hücre yenilenmesine büyük ölçüde yardımcı oluyor.

Hayvar maskesi

Hayvar maskesi

Havyar içerdiği amino asit ve bileşenlerin yüzün yenilenmesine yardımcı olduğu ve akne, sivilce gibi cilt problemlerinden kurtulmasına yardımcı olduğu söyleniyor.

 24 Ayar altın maskesi

24 Ayar altın maskesi

Altının cildi güzelleştirdiği, güçlendirdiği ve tazeliğini geri kazandırdığı savunuluyor. Son zamanlarda sosyal medyada moda olan altın maskesi içinde c vitamini ve 24 ayar altın tozları bulunduruyor.

 PRP

PRP

PRP (Platelet Rich Plasma) denen yöntem tedavi edilecek kişinin kanı alınıp işlemden geçirildikten sonra yüzüne enjekte ediliyor. Yüzdeki kan dolaşımını artırarak daha parlak ve enerjik bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Ülkemizde Ayşegül Aldinç estetik yaptırmak yerine bu yöntemi tercih ettiğini daha önce açıklamıştı. Hollywood yıldızları da bu tedaviyi kullananlar arasında.

Kuş dışkısı maskesi

Kuş dışkısı maskesi

İçinde ‘guanine’ isimli bir enzimin cildi temizlediği ve nemlendirdiği söyleniyor. Japonya’da sıkça uygulanan bir güzellik yöntemi. Victoria Beckham ve Tom Cruise’un da yaptırdığı söyleniyor. Japonya’dan getirilen bülbül dışkısının pirinç kepeği ve suyla elde edilen maske 1 saat yüzde bekletiyor. Kuş dışkısı geyşalar tarafından pudra olarak da kullanılıyor.

Yılan zehri maskesi

Yılan zehri maskesi

Yılan zehri yüze çok başarılı bir botoks etkisi veriyor. Birçok yerde hazır maskeleri mevcut ama ne kadar sağlıklı olduğu tartışılıyor.

Boğa spermi maskesi

Boğa spermi maskesi

Bu maske saça uygulanıyor. Protein bakımından oldukça zengin olan boğa spermi maskesi saçlarınızı çok güçlendiriyor, kırılmaları onarıyor. Ayrıca daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor.

 Tokat tedavisi

Tokat tedavisi

San Francisco’da uygulanan tedavi özel bir tokatlama tekniği. Cildin gergin ve sağlıklı olmasını sağlıyor kan dolaşımını hızlandırıyor. Her seans 15- 20 dakika sürüyor.