En ilginç hırsızlık çetesi

İstanbul'da 15 kişilik hırsızlık çetesi çökertilirken, çete üyelerinin ilginç özellikleri ortaya çıktı

15 Şubat 2010, Pazartesi 16:35
A A

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, 12 Şubat 2010 tarihinde düzenlediği operasyonla İstanbul'da bir çok işyerinden hırsızlık yaptığı belirlenen 1’i kadın 15 kişilik bir şebekeyi çökertti.

Şüphelilerin evlerinde ve kaldıkları yerlerde, 3 ruhsatsız, 2’si kuru sıkı 5 tabanca, 5 çalıntı otomobil, 60 bin TL, 6 dizüstü bilgisayar, 15 ziynet eşyası, 50 tekstil malzemesi, 23 cep telefonu, çeşitli firmalara ait kaşeler ve plazma televizyon ele geçirildi.

PROTEZ BACAĞI İLE HER OPERASYONDA POLİSİN KARŞISINDA

Gözaltına alınanlar arasında bulunan protez bacaklı Zeliha G.’nin Avcılar’da 24 Ağustos 2008’de kendilerini ‘’sivil polis" olarak tanıtarak bir müzikholün basılması ve buradan kaçırılan C.K’nın tecavüz edilmesi olayının tutuklu sanıklarından Cesim Gelturan’ın sevgilisi olduğu öğrenildi.

KAYINPEDER DAMAT DAYANIŞMASI

Çete üyelerinden Halil K.’nin Fikri B.’nin, Arap Ö.’nün de Mehmet B.’nin kayınpederleri oldukları da belirlendi.

Hırsızlık olaylarında, her iki kayınpederin de damatlarına şoförlük yaptıkları, damatlar çalarken kayınpederlerin otomobillerinde bekledikleri anlaşıldı.

KUYUMCUNUN KASASINI DA SOYMUŞLAR

Çete üyelerinin 7'si işyerinden kasa hırsızlığı olmak üzere 15 ayrı suç olayına karıştıkları tespit edilirken bunlar arasında, Büyükçekmece'de 2 Şubat 2009 tarihinde Moda Kuyumculuk'tan 400 bin TL değerinde olan 8 kilo altının çalınması olayı da bulunuyor.

Emniyetteki işlemeleri tamamlanan 15 zanlı, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüte üye olmak, 9 işyeri ve evden hırsızlık, çalıntı mal alıp satmak, ruhsatsız silah taşımak ve fuhuşa aracılık ve yer temin etmek" suçlamasıyla İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;