'En küçük yolcu' İstanbul'da

Mavi Marmara gemisindeki 1.5 yaşındaki Türker ile annesi Nilüfer Çetin de İstanbul'a döndü

'En küçük yolcu' İstanbul'da

İsrail'in operasyon düzenlediği Mavi Marmara'da bulunan Nilüfer Çetin, 1,5 yaşındaki oğlu Türker Kağan Çetin ve Gazze adlı gemideki Tahsin Kul Türkiye’ye geldiler.

Atatürk Havalimanı'nda dehşet dakikalarını, "Mavi Marmara felaketi yaşadı, gemi kan gölüne döndü" sözleri ile anlattı.

THY’nin Telaviv-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağıyla saat 07:10’da gelen ve küçük oğlu Türker Kağan Çetin ile kameraların karşısına geçen Nilüfer Çetin, “Bebeğim olduğu için ilk kurtulan yolculardan biri oldum. Şuan Mavi Marmara gemisinin tamamı kan. 4 tane yaralının durumu ağır" dedi. 19 ölü, 14 kaybolan insan olduğunu ifade eden Çetin konuşmasını şu şekilde devam ettirdi:

“ Ağır yaralı 4 kişi helikopterle Asdod Limanı’na götürüldüler. Şu an ölenlerden kaçı Türk kaçı diğer milletlerden belli değil. 25 kayıpla başladık. 11 tanesine ölü olarak ulaştık. Ancak verilen hiçbir rakamın doğru olduğundan emin olamıyoruz. İsrail askerleri Mavi Marmara gemisine yaklaşırken önce uyarı ateşi ile başladılar. Sonra saldırı ateşi yapıldı. Sonra ses ve sis bombaları atıldı. Sonra geminin tepesinden helikopterlerden aşağıya halatlarla askerler inmeye başladılar. Çok sayıda insan gazdan etkilendi. Taciz atışı saldırı atışına döndü. Geminin iskele sancak kısmında sert çatışmalar oldu" diye konuştu

Murat ÇAKIR - Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL DHA