En tatlı festival İsveç'te başladı

İsveç’in başkenti Stockholm’de “Uluslararası Çikolata Festivali” başladı

12 Ekim 2017, Perşembe 20:41
A A
Bugün başlayan ve 4 gün sürecek Stockholm’deki çikolata festivali büyük ilgi görüyor. 52 ülkenin katıldığı festivalde, ziyaretçiler dünyanın en leziz çikolatalarını tatma imkanı buluyor.


'ÇİKOLATA SEVGİDİR'


İştah kabartan çikolataların sergilendiği festivalde, ziyaretçilere çikolatanın tarihi ve gelişimi hakkında bilgi veriliyor. Çikolata üretiminde iddialı ülkelerden İsveç, Ekvator, Belçika, Danimarka,ve Meksika stantları ile 'Çikolata Sevgidir' teması işleyen İspanya, ziyaretçilere çikolata ile içilen Pinhos Sherry adlı içeceklerden takdim ediyor. Avrupa’nın en büyük festivaline Türk firmalarının katılmaması Türk ziyaretçileri şaşkınlığa uğrattı.Festivale katılan ziyaretçilerden, Azerbaycanlı Sayavush Yusifli, "Stockholm fuar salonunda yapılan bütün etkinlikleri takip ediyorum. Türkiye ve Türk dünyasının böyle etkinliklere katılmaması bende şaşkınlık oluşturdu.

Halbuki Türkiye ve Azerbaycan’ın ürettiği çok güzel çikolatalar var. Bugün başlayan festival dört gün sürecek. İlk gününün çok kalabalık olması, Cumartesi ve Pazar günlerinin çok daha kalabalık olacağını gösteriyor’’ dedi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;