Enduro yarışları nefes kesti

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun yarış takviminde yer alan Akdeniz Enduro Şampiyonası'nın dördüncü ayağı, Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yapıldı.

Enduro yarışları nefes kesti

Profesyonel sporcuların katıldığı yarışta, tırmanma tepesinden motosikletleriyle 10 metre yukarıya yükselen sporcular, seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit, Denizli, Antalya ve Fethiye'den 50'ye yakın yarışçının katıldığı şampiyonayı, çevre köyler ve Türkiye'nin çeşitli illerinden yaklaşık bin 500 kişi izledi.

Ata Nurcan, Şakir Şenkalaycı ve Kunter Kuşçu gibi birbirinden deneyimli ve profesyonel sporcuların katıldığı yarışlar, büyük ilgi topladı. 3 etaptan oluşan yarışta, sporcular 9 kategoride kıyasıya mücadele verdi. 28 kilometrelik parkurda yarışan sporcular, özel olarak hazırlanmış tırmanma tepesinden 10 metre yukarıya yükselerek heyecanlı anlar yaşattı.

Şampiyonanın dışında, 10 minik sporcu da 2 kilometrelik görsel parkurda birbirleriyle kıyasıya mücadele verdi, seyircilere görsel şölen yaşattı. Etkinlikler kapsamında yarın Türkiye Motokros Şampiyonası yapılacak.

Yandex.Metrica