Enerji Bakanı: Doğal gaza şu an zam yok!

Enerji Bakanı Yıldız, "Zam olsaydı 1 Aralık'ta uygulamaya girerdi. O yüzden şu anda bir zam yok" dedi.

02 Aralık 2009, Çarşamba 09:09
A A

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, son dönemde ortaya atılan 'doğal gaza yüzde 50 zam' iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, 'Şu anda bir zam yok' dedi. Bakan'ın 'şu anda' bir zam yok demesi ve gelecek gün ya da aylara ilişkin net bir açıklama yapmaması kafa karıştırdı.

DOĞAL GAZA YÜZDE 50 ZAM KESİN

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen öğle yemeğine katılan Bakan Yıldız, doğalgaza zam konusunun Aralık ayında görüşüleceğine ilişkin açıklaması anımsatılınca, "Bugün 1 Aralık, yani dün akşam itibariyle eğer bir zam olsaydı, 1 Aralık'ta uygulamaya girmiş olacaktı. Bugün faturalarda herhangi bir değişiklik olmadığına göre, bu normal devam edecek demektir" dedi.

2008'de yapılan zamların "dün yapılmış gibi söylenmesi"nin doğru olmadığını dile getiren Yıldız, "Habercilik açısından belki zam haberlerinin cazibesi olabilir ama vatandaş açısından ve hükümet yetkilileri açısından, bizler açısından zammın hiçbir cazibesi yoktur. O yüzden şu anda bir zam yok" diye konuştu.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;