Engelli çocuk ve babasını otobüsten atan şoföre soruşturma

Bursa'da zihinsel engelli çocuğu ve babasını özel halk otobüsünden kovan şoför hakkında Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yasal işlem başlatıldı

27 Şubat 2017, Pazartesi 12:20
A A
Bursa'da Ziya Beşkardeş isimli vatandaş, yüzde 90 engelli çocuğuyla birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verdiği kartla özel halk otobüsüne binmek isteyince şoförün kötü muamelesine maruz kalmıştı. Ataevler'de özel halk otobüsü şoförü tarafından hakaret edilerek araçtan atılan Beşkardeş, o anları kameraya kaydetmişti.


BÜYÜK TEPKİ TOPLADI


17 yaşındaki Engelli Ömer Bahadır ve babasının uğradığı hakaret sosyal medyada ve ulusal medyada büyük tepki topladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı da özel halk otobüsü şoförü hakkında soruşturma başlattı. Başkan Altepe, sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gereken iş disiplini ve takip titizlikle yapılacaktır. Engelli aileye yapılan davranışla toplumsal vicdanı yaralayan özel halk otobüs şoförüne Büyükşehir Belediyesi tarafından yasal işlem başlatılmıştır" dedi.
Halk otobüsü şoförü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verdiği kartı tanımadığını iddia ederek, engelli çocuk ve babasını otobüse bindirmeyeceğini söylemişti. Yerinden kalkarak bağırmaya başlayan otobüs şoförünün, Beşkardeş ile yüzde 90 engelli oğlunu otobüsten zorla indirdiği anlar cep telefonu kamerasına yansımıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;