Engin: Odamda arama yaptırmadım

Ergenekon kapsamında ev, iş ve cep telefonlarının dinlendiği ortaya çıkan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, bakanlıktan bilgi ve belge istediğini söyledi

12 Kasım 2009, Perşembe 17:17
A A

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'i saat 15.00'de Atatürk Havalimanı'ndan uğurlayan Aykut Cengiz Engin, buradan makamının bulunduğu Sultanahmet'teki İstanbul Adliye Sarayı'na geldi. Talep üzerine Aykut Cengiz Engin, gazetecileri odasına kabul ederek kısa bir görüşme yaptı.

Bir soru üzerine Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile dinlemeyi konuşmadığını belirten Aykut Cengiz Engin, "Mutat olduğu üzere Ankara uğurladım. Görüşme imkanımız olmadı" dedi.

'ODAMDA ARAMA YAPTIRMADIM'

Bir gazetecinin "Dinlendiğiniz için üzüldünüz mü?" sorusuna "Biz hukukçuyuz. Duygusal değerlendirme yapmayız" diye cevap verdi. Başka bir gazeteci de "Dinleme deyince akla böcek geliyor. Odanızı aradınız mı?" diye sordu.

Aykut Cengiz Engin, "Odamda arama yaptırmadım. Bunu çok etik bulmuyorum. Böyle bir inceleme yaptırmayı da düşünmüyorum. Hiçbir makamın da beni odamda dinleyeceğine ihtimal vermem" dedi.

Cem TURSUN-Uğur CAN/İSTANBUL DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;