Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu Adalet Yürüyüşü'nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine 15 Haziran’da Ankara’dan başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün sonuna geldi. Yürüşün final gününe Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu da katıldı. Berberoğlu, Posta.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu

09 Temmuz 2017, Pazar 16:17
A A
SERAP BELOVACIKLI-OSMAN OĞUZ ÇETİN

Oya Berberoğlu yürüyüşün sadece kendisini ilgilendirmediğini belirterek; 'Muhteşem bir yürüyüş oluyor. Miting de muhteşem geçecek. Dipten gelen dalganın bentleri aştığını görüyoruz. Bu toplumsal bir uzlaşma, bir hak talebi. Adalet bir sistem. Bunun doğru uygulanması gerekiyor. Hepimizin talebi hak, hukuk, adalet. Ben inanıyorum toplumlar böyle birleşmelerde haksızlıklara yüzyılda bir karar verebiliyor ve sonunda çok güzel şeyler oluyor. Türkiye için ve bütün haksızlıklara uğrayanlar için hayırlı olacağını düşünüyorum.' dedi.

'EŞİM YÜRÜYEN HERKESE MİNNETTAR'


Oya Berberoğlu'nun açıklamaları şöyle;

Eşim hem kendisi için hem haksızlığa uğrayanlar için yürüyenlere minnettar olduğunu söylüyor. Böyle bir toplumsal uzlaşıyla hak talebinde bulunulmasından oldukça memnun.

'BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLACAK'


Bu yürüyüş Türkiye için sonuca varmak zorunda. Türkiye çok güzel yollara evriliyor. Çok güzel büyük değişiklikler olacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;