Erbakan'ın kabrine Bosna'dan toprak

Necmettin Erbakan'ın kabrine dökülmek üzere, merhum Bosna Hersek Devlet Başkanı Aliya İzzetbegoviç'in mezarından toprak getirildi

01 Mart 2011, Salı 11:53
A A

Özel bir uçakla Bosna Hersek’ten Türkiye’ye gelen 165 kişi, Necmettin Erbakan’ın cenaze törenine katılmak için Atatürk Havalimanı’ndan başlayan konvoyla törenin yapılacağı Fatih Camii’ne hareket etti.

Necmettin Erbakan’ın kabrine Bosna Hersek Devlet Başkanı Aliye İzzetbegoviç’in kabrinden toprak getirdiklerini belirten Selim Dilek , "Buraya Bosnalı üst düzey parti yetkilileri, dernekler ve Bosna’daki milli görüş teşkilatından oluşan 165 kişilik bir heyetle geldik.

NECMETTİN ERBAKAN SON YOLCULUĞUNDA
Vefat eden devlet başkanımız Aliye İzzetbegoviç’in mezarından toprak getirdik. İzzetbegoviç’in kabrinde Fatih Sultan Mehmet’in mezarından getirilen toprak da var. Bu toprak da Erbakan hocamızın toprağı ile birleşecek" dedi.

DEVLETİN ZİRVESİ CAMİDE

Cenazeye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cenazeye şimdiye kadar şu isimler katıldı:

Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir, Abdulkadir Aksu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Deniz Baykal, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Eski Bakanlardan Hüsamettin Özkan, Mehmet Ağar, Yaşar Okuyan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ali Müfit Gürtuna CHP’li Akif Hamzaçebi, BDP’li Sırrı Sakık, İlhan Kesici, Prof. İlber Ortaylı, Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz.

 

Adobe Flash Player Yükle 

Adobe Flash Player Yükle

NİJERYA VE LÜBNAN'DAN GELENLER VAR

Birçok bakan, bürokrat ve siyasi partilerin genel başkanları ve temsilcilerinin yanı sıra Lübnan, Nijerya ve Bosna’dan da cenazeye gelenler dikkat çekti.

EROĞLU DA GELDİ

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve KKTC Başbakanı İrsen Küçük de Necmettin Erbakan’ın cenaze törenine katılmak üzere Ercan’dan İstanbul’a geldi.

Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla İstanbul’a gelen Eroğlu ve Küçük’ü Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve diğer ilgililer karşıladı.

İbrahim YILDIZ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;