Erbil'in çalınan cipi bulundu

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in kızı Sezin Erbil Yazgan'ın bir yıl önce İstanbul'da çalınan cipi, zanlıların, Kocaeli'de yaptıkları bir başka hırsızlığın ardından yakalanmasıyla ele geçirildi

Pazartesi, 01 Mart 2010 - 13:49

Erbil'in çalınan cipi bulundu

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Karabaş Mahallesi Leyla Atakan Caddesi’nde bir sigorta şirketinden plazma televizyonu çalındığı iddiası üzerine yakındaki bir bankanın güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

Polis ekipleri, görüntülerden, 1’i kadın 3 kişinin cip ile iş yerinin önüne geldiğini, birinin gözcülük yaptığı sırada diğer 2 kişinin kapıyı zorlayarak girdikleri iş yerinden çaldıkları plazma televizyonu cipe yüklediklerini, ardından da hızla olay yerinden uzaklaştıklarını tespit etti.

Zanlıların kimliklerinin Eyüp Balcı ile R.Z. ve M.K. olduğunu, bu kişilerin hırsızlığın ardından İstanbul yönüne kaçtıklarını belirleyen polis ekipleri, İstanbul polisiyle temasa geçti. Yapılan araştırmada, zanlıların Kocaeli’ndeki hırsızlığın ardından, İstanbul’da D-100 kara yolu kenarında mutfak dekorasyon ürünleri satan bir mağazadan da LCD televizyon çaldıkları belirlendi.

İstanbul’da oturdukları evlerin adresleri tespit edilen 3 kişi, düzenlenen operasyonla yakalanarak Kocaeli’ne getirildi. Zanlılardan birinin üzerinden hırsızlık olayında kullanılan cipin anahtarı çıktı. Anahtarın şovmen Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil Yazgan’ın, geçen yıl şubat ayında İstanbul’dan çalınan cipine ait olduğu, aracın da İstanbul’da olduğu anlaşıldı.

Haber verilmesi üzerine İstanbul polisince el konulan cipin, şase numaraları kullanılarak yapılan sorgulamada Sezin Erbil Yazgan’a ait olduğu kesinlik kazandı.

Bunun üzerine Sezin Erbil Yazgan, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne davet edilerek ifadesine başvuruldu, ardından aracın anahtarı kendisine teslim edildi. Yazgan, İstanbul’a giderek aracını polisten teslim aldı.

Zanlılar, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemece ifadeleri alınan şüphelilerden Eyüp Balcı tutuklandı, R.Z. ile M.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AA