Erdoğan: Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar

Erdoğan Konya'nın Ereğli ilçesinde önemli açıklamalar yaptı ve "İlk kez söylüyorum, Anayasa Mahkemesini de dinliyorlar" dedi

26 Nisan 2014, Cumartesi 17:05
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Konya Ereğli’de yaptığı açıklamada Anayasa Mahkemesi’nin dinlendiğini açıkladı.     

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

“30 Mart’ta Konya Ereğli Ak olacak dediniz Ak oldu. İnşallah bir direnişin, Ak Belediyeciliğin Ereğli’ye geldiğini göreceğiz” diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Bunlar beni dinliyor, cumhurbaşkanını dinliyor. Yeni bir şey daha söylüyorum. Anayasa Mahkemesini de dinliyorlar. Bunların işleri güçleri montaj. Kardeşlerim kimi dinlerse dinlesinler karşıların biz varız.  Bir kısım paralel yargı ile mücadelemizi devam ediyor edecek, emniyetteki paralel yapıyla mücadelemiz devam ediyor edecek. Temizleyeceğiz bunları. Ya yola gelecekler ya gidecekler.

HAZIR MIYIZ?

Cumhurbaşkanlığı seçimine hazır mıyız… Partimizin de bir cumhurbaşkanı adayı olacak. Bu konuda  CHP Genel Müdür konuşuyor. MHP’nin bayındaki de konuşuyor. Ben MHP ve CHP’ye gönül veren vatandaşlarımı sesleniyorum. Bu ülkede bölücülük varsa bunun CHP’nin , MHP’nin başındakinde arayın, AR Parti 18 büyükşehiri aldı, biz 30 tane ili aldık. Yani 51 ilin 30 tanesi de biz aldık 81 vilayette ya 1. ya 2. ya da 3 parti olduk. Sizlere sesleniyorum 10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde partimizin adalını ilk turda seçmeye hazır mıyız?

Şu an burada bakanlıklarımızın, kurumlarımızın tamamladığı eserleri resmi olarak hizmete alıyoruz. MEB, Selçuklu ve Meram ilçesinde iki ilkokulumuz tamamlandı. 4 imam hatip okulu tamamlandı. Demokrasi tarihimizin en zor seçimini geride bıraktık. Sandıkta istediklerini anlayan çevreler sandık dışı demokrasi dışı yollara saptılar. Aileme, arkadaşlarıma çok ağır saldırılarda bulundular. Hatta çok daha ileri gittiler. Kardeşliğimize ve milletimize kast ettiler. Siyaseti siyasi zeminden kopardılar, ahlak dışı zemine taşımak istediler. Son derece kirli, edepsiz ittifaklarla üzerimize geldiler. Muhalefet de dahil tüm kirli emellerini kullanarak kutlu yürüyüşümüzü durdurmak istediler. Ama hiç kumpası gördünüz.

Gezi olayları darbe girişiminin ilk tezgahıdır14-25 Aralık olaylarıyla sonuca ulaştırılmak isteniyordu.Allah sizlerden razı olsun.

YARGI İÇİNDEKİ ÇETELER…

Yargı içindeki çete mensuplarını kullanarak, emniyet içindeki bazı emniyet mensuplarını kullanarak içeriden ve dışarıdan kirli ittifak kurarak devleti devirmek ve yerine kendi arzuladıkları gibi bir hükümet kurmak istediler. İçeride ve dışarıda bizim politikamızdan rahatsız oldular. Çözüm sürecinden, bu milletin kardeşliğinden rahatsız oldular. Küresel projeler inşa etmemizden rahatsız oldular. Mısır’da oynadıkları oyunu Türkiye’de de oynamak istediler. Muhalefet liderleri maşa oldular. CHP ve MHP içinde 30 Mart öncesi yapılan kirli ittifak artık yüksek sesle konuşuluyor.

Hem seçimi kaybettiler, hem de kirli ittifak yaptılar. Ey CHP ne aldın? Yüzde 28. MHP sen ne aldın? 15. Koyun bunları üst üste yapıyor yüzde 33. Yüzde 43 yapan bunların oyu bizim oyumuzun altında kaldı. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez.  Eğer 30 Mart’ta sandıktan birinci çıkamazsam görevi bırakırım demiştim.  Bunlar hep arkadan nal topluyorlar. Siyasetin bir amacı olmalı. Bu partilerin içinde kavgalar başladı, gündemi değiştirmeye uğraşıyorlar.

'ÇIK TÜRKİYE’YE GEL'

Yenilgilerine bahane arıyorlar.  Şimdi de partilerin içinde bunun hesabı sorulacak. Bu darbe girişiminin hesabını millet sandıkta sordu. Sicillerine kara bir leke olarak kazındı ve tarih boyunca bu leke hiç çıkmayacak. Pensilvanya’daki zatı yanına almışlar. Şimdi onlara bir tavsiyede bulunuyorum. Pensilvanya’daki zat eğer samimiysen, eğer sıkıntı yoksa, yasal mani yoksa…

'ORADAN TEZGAH KURMA'

İnzivaya çekildim diyor.  İnzivaya çekilmek için Konya'dan, İstanbul’dan daha güzel bir yer olabilir mi? Hadi çık o zaman Türkiye’ye gel.

'O TEZGAH SENİ DE VURACAK'

Pensilvanya’da ne işin var çık gel. Oradan tezgah kurma.  Unutma tezgahların üzerinde bir tezgah vardır. O tezgah bir gün seni de vuracaktır. Bu örgütün yargı, emniyet içindeki uzantıları tarafından belli bir direnç gösteriliyor. Ama biz o direnci de kıracağız endişe etmeyin. Paralel devlete müsaade etmeyeceğiz. O tabanca benim saf, temiz kardeşlerimin emeğine ve ekmeğine hikmet adı altında göz diktiler. Alın bunların dershanelerinden çocuklarınızı, sakın ha önümüzdeki yıl bunların okullarına çocuklarınızı göndermeyin.

'BU YETMEZ!'

Bunların yalan üreten medyalarına tavrınızı koyun.  Bu yetmez! Yaptıklarının hesabını hukuk içinde hesabını verecekler. Montajların, şantajların, dublajların hesabını verecekler. MİT’in TIR’larını durdurmanın hesabını verecekler. Allah’tan başka kimseden korkmayız, çekincemiz yok bunu biliniz! O ne derse doğrudur cümlesi o şahıs için söyleniyorsa sorun vardır. Kimmiş o ya!

'NE ERDOĞAN, NE CUMHURBAŞKANI…'

Bu oyunlara gelmeyin. Biz kuluz. Ne Erdoğan, ne Cumhurbaşkanı biz günah yaparız günahkar kullarız, insanız.

'KİBİRLE, GURURLAR OLMAZ'

Bu kibirle, gururla olmaz! Kibri, gururu ayaklarını altına alan bir toplum olmaya mecburuz. Sizin hakkınızı, hukukunuzu, iradenizi, namusunuzu şerefimiz bilerek çalışmaya devam edeceğiz. 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanı seçimi olacak. Tabii partimizin bir adayı olacak.

'BİRİNCİ TURDA CUMHURBAŞKANI OLSUN'

Tabii isteriz ki birinci turda adayımız inşallah bu ülkenin Cumhurbaşkanı olsun!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;